1,6 мільярда перевезених пасажирів за 52 роки, — КП «Черкасиелектротранс» відзначив свою річницю

trolejbus 4
престо 728_90

З часу заснування тролейбусного руху в місті Черкаси минуло 52 роки. З цієї нагоди в актовомоу залі комунального підприємства «Черкасиелектротранс» зібралися його працівники та гості свята, щоб пригадати, коли містом почав курсувати вперше еклогічно чистий транспорт.

Еколоігчно чистий транспорт або 52 роки курсування «рогатих» вулицями Черкас (ФОТО)

richnycja elektrotransu

Мало хто знає, що ще до появи в місті тролейбусів, в Черкасах хотіли прокласти трамвайні колії, проте провідні спеціалісти тоді зауважили, що про центральну вулицю Черкас — бульвар Шевченка, тоді можна забути. Після довгих дискусій було вирішено впровадити в місті тролейбусний рух. Тому з січня 1965 року розпочалося будівництво тролейбусного депо, а влітку того ж року було придбано 30 перших тролейбусів. 5 листопада відбувся перший пробний рейс, а регулярний рух тролейбусів містом розпочався 9 листопада.

Черкаси стали першим містом в Україні, в якому тролейбуси працювали без кондукторів, а із встановленими напівавтоматичними касовими апаратами.

- За 52 роки підприємство пройшло складний час становлення та розвитку, досягло значних успіхів і стало сучасним підприємством міського електротранспорту з розвинутою інфраструктурою. За цей період тролейбусами підприємства перевзено 1,6 мільярда пасажирів. За час роботи «Чекрасиелектротрансу» на ньому пропрацювало 6857 працівників, 535 працівникам присвоєно звання «Ветеран підприємства», — розповів усім присутнім керівник КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер.

kucher

Протягом понад півстоліття підприємство постійно шукало шляхи вдосконалення послуг з пасажирських перевезень. Зокрема, це стосується підвищення комфортності та безпеки перевезень, а це, в першу чергу, наголосив Петро Семенович, залежить від професіоналізму водія тролейбуса. З цією метою ще у травні цього року комунальне підприємство отримало ліцензію на підвищення кваліфікації водіїв тролейбусів. А за наступного року зможуть готувати і самі нові кадри.

А ще не варто забувати про ті новації, які впроваджуються на «Чекрасиелектротрансі» —  відкриті зони Wi-Fi, оплата проїзду за допомогою смартфону через сканування QR-коду, електронні табло зі сповіщенням зупинок та інше.

- Загалом, наше підприємство складається з багатьох підрозділів, які доповнюють одне одного і працюють на єдиний результат, — додав Петро Кучер.

Зміни, які відбулися на підприємстві, особливо за останні декілька років, відмітив і секретар міськради Олександр Радуцький. Це стосується і оновлення рухомого складу на електротрансі, й обслуговування пасажирів. Яскравим тому свідченням є те, зауважив Олександр Романович, що в міську раду не поступає скарг на комунальне підприємство.

richnycja elektrotransu 3

Основним перевізником в місті Черкаси бачить електротранспорт перший заступник міського голови Станіслав Овчаренко.

- Ми завжди будемо вас підтримувати, тому намагаємося допомагати оновлювати тролейбусний парк, — відзначив Станіслав Анатолійович. — Тому, сподіваємося, в перспективі ми вийдемо на 70-80 одиниць рухомого складу.

Від обласної влади працівників електротрансу привітав голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, побажавши їм достойної заробітної плати та подальшої наснаги у роботі.

А меценат підприємства, привтаний підприємець Араік Мкртчян побажав працівникам, щоб міська влада підтримала їх ще й фінансово, у вигляді премій по тисячі гривень до свята. Таку пропозицію весь актовий зал зустрів оплесками.

- Сьогодні у вас таке свято, тому я прийшов не з пустими руками. Дарую вам сертифікат на екскурсію. Хочете, в Київ, хочете в Умань поїдете, — привітав працівників «Черкасиелектротрансу» Араік Рафікович.

richnycja elektrotransu 2

Окрім того, заслужені працівники цього комунального підприємства були нагороджені «Медалями за сумлінну працю», подякою міського голови, цінними подарунками та грамотами виконавчого комітету, Почесними грамотами ОДА, облради  та Федерації профспілок області.

richnycja elektrotransu 6

richnycja elektrotransu 5

richnycja elektrotransu 8

richnycja elektrotransu 4

richnycja elektrotransu 7

За багаторічну та сумлінну працю й вагомі трудові досягнення на підприємстві було присвоєне звання «Ветеран підприємства» таким працівникам:

- Ларисі Жадан, контролеру-касиру відділу збору виручки;

- Федору Кононенку, електромонтеру контактної мережі 5 розряду служби енергогосподарства;

- Петру Лоївському, водію тролецйбуса 1 класу служби ремонту рухомого складу;

- Юрію Наконечному, муляру 5 розряду дільниці з ремонту обладнання, комунікацій та будівель;

- В’ячеславу Сичу, слюсарю з ремонту рухомого складу 5 розряду служби ремонту рухомого складу;

- Оксані Хорошковській, контролеру-касиру відділу збору виручки.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить