100 днів «Свободи»: як змінилися Черкаси при оновленій владі

DSC08961
besplatka_728_90_ukr

Вже 100 днів як представники ВО «Свобода» приступили до обов’язків у виконавчій владі Черкас. «Свободівці» звітували про діяльність команди за цей період та розповіли про плани, які хочуть реалізувати до кінця року.

Так, заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар розповів, що за 100 днів роботи команда «свободівців» домоглася:

— підвищення заробітної платні вихователям садочків на 1000 грн ;

— додаткове виділення 16 млн грн на харчування дітей;

— введення системи електронного голосування в міськраді;

- введено електронну чергу для надання соціальних послуг;

- зупинення безпідставного підвищення вартості проїзду в маршрутках;

- збільшення у 5 разів суму коштів на оздоровлення дітей;

- виділення 1 млн грн на розвиток боксу;

- введення пілотного проекту «Страва на вибір», коли діти в їдальні самі обирають меню;

- збільшення вдвічі видатків на гранти в галузі культури та інші досягнення.

- Всі ми пам’ятаємо, як складно приймався міський бюджет. Тим не менше, у тому форматі, який був прийнятий, вдалося відстояти певні позиції, — сказав секретар Черкаської міської ради, «свободівець» Ярослав Нищик. — Зокрема, вдалося підвищити зарплати вихователям садочків, що вирівнялися із зарплатами вчителів шкіл.

DSC08947

«Свободівець» пояснив і про ситуацію з оздоровленням дітей. Нагадаємо, минулого року його було зірвано. За кошти міського бюджету діти на відпочинок не поїхали. Тоді на це виділялося 1 млн грн, чого б вистачило на оздоровлення лише 200-х дітей. За пропозицією Ярослава Володимировича, на відпочинок дітей було додатково виділено 4 млн грн.

До кінця 2018 року «свободівці» запланували виконати низку завдань:

- дати старт транспортній реформі;

- створити центр інклюзивної освіти;

- провести Черкаський спортивний фестиваль;

- провести громадський форум;

- створити міський центр національно-патріотичного виховання;

- створити центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю;

- запровадити у місті повсюдне енергоощадне освітлення;

- облаштувати нові міські пляжі;

- створити освітні середовища для початкових класів;

- запровадити подарункові комплекти для новонароджених черкаських малят;

- ввести соціальну картку черкасця — це посвідчення, за допомогою якого містяни зможуть отримати пільги, послуги і соціальні дисконти. Також цю картку можна буде використовувати для проїзду в транспорті в якості електронного квитка.

DSC08959

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов розповів про створення центру інклюзивної освіти. Так, на розгляд депутатів міськради «свободівці» запропонують два проекти центрів інклюзивної освіти, які є типовими для відповідної кількості дітей з особливими потребами. Він вважає, що до 1 вересня реально запустити цей центр.

Також «свободівці» ініціюють забезпечення подарункових комплектів для новонароджених, так звані бебі-бокси, які вже запроваджені в різних містах України.

- Це комплект речей першої необхідності для забезпечення сімей на початковому етапі народження малят. Цей перелік складається спільно з медиками. На нашу думку, це дещо розвантажить сімейні бюджети черкаських родин, особливо у той період, коли народжуються малюки. Таким чином ми зможемо висловити повагу до черкаських родин, які попри всю нестабільність у нашій країні і складну економічну ситуацію наважуються заводити дітей і тим самим збільшують черкаську громаду, — сказав Юрій Ботнар.

Також «свободівець» зауважив, що з приходом націоналістів до виконавчого комітету припинилися політичні війни, які були до того.

- Ми просто тихо, без зайвого привернення уваги всі негативні речі, які намагаються провести через виконком, відхиляємо, і тепер дуже часто їх навіть не вносять до порядку денного, — сказав Юрій Ботнар.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить