12 липня — цей день в історії

27 травня - цей день в історії
besplatka_728_90_ukr

У 1580 році вийшло друком перше видання Острозької Біблії Івана Федорова (за сприяння князя Костянтина Острозького).

Основне видання побачить світ за рік, коли буде виправлено помилки і передруковано деякі сторінки.

-Біблія-фото-2-34bo2vovm9kw1pr4l8074a

1918 рік — у мерії сьомого паризького округу одружилися художник Пабло Пікассо і російська балерина Ольга Хохлова, їх повінчали в російській церкві.

1937 року   стартував безпосадковий переліт Москва — Північний полюс — США (екіпаж літака АНТ-25 у складі льотчиків Громова, Юмашева і штурмана Даниліна.

В 1943 році в  районі Прохорівки (в рамках битви на Курській дузі) почався найбільший танковий бій в історії.

1,5 тисячі танків і самохідних установок з обох сторін.  Німці й радянські війська втратили приблизно по 200—400 танків, поле бою залишилося за радянськими.

В 2003-му Канада легалізувала марихуану.

Існує кілька версій походження назви. Одна з них — від португальського mariguango — «п’яніючий». За іншою — від імен Марія і Хуан, що використовувалися для назви сигарет з конопле. Куріння марихуани викликає ті ж шкідливі ефекти, що й тютюнопаління:бронхіт, фарингіт, синусит, рак легень. Марихуана сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів у більшій мірі ніж тютюн.

12 липня 2008 року  — відзначення УПЦ КП 900-ліття Михайлівського Золотоверхого собору в Києві.

Побудований за наказом князя Святополка у 1108 року, храм вистояв перед ханським нашестям, але не витримав радянського часу. У 1937 р. собор підірвали, а мощі Святої Великомучениці Варвари, які зберігалися в храмі, знайшли місце у Володимирському соборі в Києві. З нагоди ювілею їх на декілька днів повернули у збудований заново Михайлівський Золотоверхий.

Народилися:

100 до н. е. — Гай Юлій Цезар, римський імператор;

У 1854 році — Джордж Істмен, американський винахідник і перший виробник фотокамери «Кодак», яка заправлялася звичною для нас фотоплівкою. Завдяки Істмену фотографія стала масовим явищем.

12 липня 1978-го народилася  Катя Chilly (Катерина Кондратенко), українська співачка, композиторка.

За тринадцять років професійної кар’єри випустила чотири альбоми, що отримали значну увагу преси і глядачів. На сьогоднішній день Катя Chilly працює над акустичною програмою, де немає ні краплі електро. І готовує новий революційний ні на що не схожий матеріал.

Katya Chilly

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить