12 січня — цей день в історії

27 травня - цей день в історії
besplatka_728_90_ukr

1722 — імператор Росії Петро I заснував новий державний орган — прокуратуру. Першим генеральним прокурором Росії став Павло Ягужинський. З 1996-го ця дата відзначається в Росії як День працівника прокуратури.

1910 — юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії — батькові було 9 років, а матері – 8.

1913 — Йосип Джугашвілі вперше підписався псевдонімом «Сталін».

1928 — в США Перша на електричному стільці страчена перша жінка — Рут Снайдер.

1938 — німецький археолог Вільгельм Кеніг при розкопках під Багдадом виявив предмет, який виявився найдавнішою батареєю з гальванічних елементів. За дві тисячі років до винаходу Вольта і Гальвані такими батареями користувалися мешканці Сходу. Давні батареї являли собою мідні циліндри зі сталевими сердечниками. Вони були скріплені між собою за допомогою свинцю й олова, сплавлених у пропорції, яка часто застосовується і зараз.

1954 — в австрійській провінції (землі) Форарльберг внаслідок сходження лавини загинули 200 людей. Через дев’ять годин друга лавина поховала під собою ще 115 осіб. Це найбільша трагедія такого роду в австрійській історії.

1998 — 19 країн – членів Євросоюзу підписали протокол про заборону клонування людини.

2007 — Китай збив власний метеорологічний супутник, таким чином уперше за останні двадцять років застосувавши зброю в космосі.

Народилися

1628 — Шарль Перро, французький письменник-казкар, поет і критик (казки «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Синя борода», «Хлопчик-мізинчик», «Спляча красуня» та ін.).

1876 — Джек Лондон (Джон Чейні), американський письменник, популярний автор пригодницьких оповідань і романів (Син Вовка, Бог його батьків, Діти морозу, Віра в людину, Біле ікло, Морський вовк, Мартін Іден).

1936 — народився легендарний Оярс-Раймондс (Раймонд) Паулс, латиський композитор, політичний і громадський діяч, народний артист СРСР.

1949 — Харукі Муракамі, популярний японський письменник і перекладач («Полювання на овец»», «Денс, денс, денс», «Хроніки заводного птаха», «На південь від кордону, на захід від сонця»).

1985 — Артем Мілевський, український футболіст білоруського походження, нападаючий київського «Динамо» та збірної України.

1990 — Сергій Карякін, український шахіст. У віці 12 років і 211 днів став наймолодшим гросмейстером в історії, внесений у Книгу рекордів Гіннесса.

Померли

1976 — Агата Крісті, англійська письменниця.

Інформація з відкритих джерел

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить