12 спікерів, 200 учасників та 6 годин корисної інформації — у Черкасах пройшов форум «Це — твоє місто»

форум2
besplatka_728_90_ukr

На вихідних у Черкасах відбувся форум нового формату, покликаний зібрати активних черкащан зі свіжим поглядом на життя. Організатором заходу виступила громадська організація “Нові люди — Черкаси”.

У форматі TED спікери з Черкас та інших міст України розповідали про реформу медичної галузі, модернізацію комунального сектору, відповідальність міського голови, розвиток культурних проектів, теперішній стан культури суспільства тощо.

Серед запрошених спікерів — народний депутат України Сергій Лещенко, міський голова міста Збараж Роман Полікровський, очільник Школи мерів Руслан Рохов, а також виконавчий директор Revival Institute Вероніка Кобзиста. Черкаси представили організатори фестивалів Людмила Фіть та Ольга Касьянова.

DSC_0392

Сергій Лещенко розповів на форумі про корупцію у країні, при цьому він зізнався, що не вважає Україну бідною.

- Я ніколи не погоджуся, що Україна є бідною. Україна є багатою, але ресурси, добробут розподіляються не для всього суспільства, а в інтересах кількох родин, які захопили владу. Україна має більше ніж достатньо, щоб бути успішною. Головне — це наші ресурси, наші люди, наш інтелект, який зможе зробити країною процвітаючою у ХХІ столітті. Недаремно українських ІТ-шників визнає весь світ, — сказав Сергій Лещенко.

Голова ГО «Нові люди», співорганізатор форуму Павло Валенчук розповів про культуру життя українців, про те, наскільки легко ми впускаємо червоне світло у своє життя, та як із цим боротися.

- Коли ми говоримо про культуру — дуже часто ми асоціюємо її з певними культурними івентами, фестивалями, виставками, музейним життям і так далі. І це правильно. Але не треба ставити знак рівняння між культурою і культурними подіями чи артефактами. Є дуже культурні люди, які мають чудові стародавні палаци, на стінах мають дорогущі картини, але при цьому вони гнилі наскрізь корупціонери, вони можуть зневажати людей навколо себе, бути жорстокими зі своїми близькими. Про який рівень культури в даному випадку можна говорити? — розповідає Павло Валенчук.

DSC_0408

За його словами, культура — це вираження суспільства: його цінності, вірування, артефакти, це власне члени суспільства і стосунки між ними, це мова, якою ми розмовляємо. Культура — це те, яким чином ми виражаємо себе.

- Коли ми говоримо про якісь зміни, то повинні розуміти, що вони мають відбутися у цій площині культури. І вони починаються з невеличких речей: ми маємо зрозуміти свою батьківську культуру — ким ми народжені, де ми народжені. На жаль, ми є нащадками радянської, потім пострадянської культури і ментальності. Це одна з причин, чому дуже багато речей, які є нормою життя в тій самій Західній Європі, так тяжко впроваджуються тут. Чому вони зустрічають такий супротив? Не тому, що ми дурні, бідні чи не вміємо нічого робити. Щоб зміни відбулися, у першу чергу, ми повинні визнати — оце ми такі. Наша культура — це не найбільший храм, не великий музей, не шевченківські місця. Наша культура — це жовтий сніг, обпльовані під’їзди, «Лексуси» за півмільйона доларів на фоні бабусі, яка продає пучок цибулі на асфальті біля Центрального ринку. І коли ми це усвідомимо, ми зможемо робити певні кроки у напрямку змін.

Однією з важелів зміни нашої культури, на думку спікера, є зміна культурного середовища, де ідеї знаходять розуміння і підтримку.

Так, на форумі присутні обирали громадський проект, який фінансово підтримають організатори та учасники форуму. Загалом на конкурс міні-грантів було заявлено 10 проектів. За результатами голосування міні-грант у розмірі 12 тисяч гривень отримав проект Life Center «Захисти життя», мета якого —  допомагати жінкам у кризовій вагітності.

форум3

Ідея організувати форум нових людей у Черкасах виникла ще кілька років тому, але були побоювання, що подібний захід не зацікавить містян та не збере належної кількості слухачів. Та побоювання були марними.

- Головна ціль досягнута: нам вдалося об’єднати в одному місці пасіонарних черкащан і справді талановитих спікерів із мотивуючими виступами на важливі теми, — сказав організатор форуму Віктор Євпак.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить