17-поверхівка посеред двору: у центрі Черкас збираються звести висотку впритул до іншого будинку (ВІДЕО)

17-поверхівка посеред двору: у центрі Черкас збираються звести висотку впритул до іншого будинку (ВІДЕО)
besplatka_728_90_ukr

Скрін з відео Ігоря Зайчука

Жителі будинку по Гоголя, 250 оббивають пороги Черкаської міської ради з проханням почути їх і не дозволити будівництво у безпосередній близькості з їх багатоповерхівкою висотки у 17 поверхів за адресою вул. Смілянська, 48, 50 і 54.

За словами члена виконавчого комітету Ігоря Зайчука, наразі роботи на цьому об’єкті ведуться повним ходом, уже навіть риють котлован, хоча, на його думку, містобудівні умови були видані з порушенням.

- Спочатку ПП «Надія» викупила приватний будинок, що знаходиться біля багатоповерхівки по вулиці Гоголя, 250, що між вулицями Дашковича і Смілянською, і вирішила будувати там багатоповерховий будинок. Вони не спитали у жителів будинку, який розташований поряд, — коментує ситуацію Ігор Зайчук. — Департамент надав містобудівні умови, але наші юристи уже готують звернення, оскільки ми там вбачаємо порушення. Зокрема, не дотримана відстань між будинками. Та й взагалі здоровий глузд підказує, що там будувати такий великий будинок не можна.

Функціональне призначення земельної ділянки, на якій збираються зводити висотку, це — для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і  споруд.

- Ми надаємо містобудівні умови і в них зазначаємо, що необхідно змінити цільове призначення земельної ділянки. Ми надаємо вимоги для будівництва. Це може бути і зміна цільового призначення земельної ділянки, може бути і погодження з відповідними службами, які не є структурними підрозділами міськради і таке інше. Це ті умови, при дотриманні яких забудовник має право почати будівництво, — прокоментував директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР Артур Савін.

За словами чиновника, вони з головним архітектором міста виїжджали на місце імовірного будівництва, була поставлена вимога інформування мешканців прилеглих будинків.

- У пакеті документів забудовником була надана угода намірів про використання суміжних земельних ділянок, підписана уповноваженим головою ОСББ. Вони поінформовані і планують разом проводити благоустрій цієї території, забезпечать водовідведення і таке інше. А уже робочий проєкт буде виконувати сертифікований архітектор, який подивиться за дотриманням нормативів, відстані, висотності. Вимога була врахувати інтереси мешканців. Про те, чи проінформувало ОСББ, нам невідомо, — відзначив Артур Савін.

Наразі на об’єкті розпочалися підготовчі роботи, на які у забудовника є дозвіл, відзначає керівник Управління ДАБК ЧМР Борис Євмина.

За словами ж Савіна, у забудовника в планах викупити прилеглі приватні будинки, щоб зробити наскрізних проїзд аж до вулиці Дашковича.

У свою чергу мешканці будинку по вул. Гоголя, 250 відзначають, що їх думку не врахували, до відома не поставили.

- Де там будуть люди заїжджати, паркуватися, де будуть гуляти їхні діти? — обурюється представник ОСББ по вул. Гоголя, 250 Роман Тесля та зауважує, що керівник їхнього ОСББ прийняв одноосібне рішення, підписавши угоду із забудовником. — Нам уже розповідають, що у нас приватизована територія і уже не межує з цими ділянками. Пан Чернуха (головний архітектор міста Черкаси — ред.) уже придумав, що й нас є вже 50 % земель Черкаської міської ради і ми вже не являємося суміжною територією.  А голова ОСББ, якому ми вже висловили недовіру, одноосібно це зробив (підписав угоду — ред.), не поставивши до відома членів правління, не були проведені загальні збори і йому на це ніхто не давав повноважень.

Чиновники, зрештою, порадили мешканцям будинку зібратися, провести збори і направити до Черкаської міськради офіційне звернення за їх результатами.

- Ви тут понапідписували документів, а ми тепер збирайся, — обурився наприкінці Роман Тесля.

Детальніше дивіться у нашому відео:

First1

Можливо Вас зацікавить