2 тисячі кілометрів позитивних вражень і емоцій: дітей загиблих АТОвців звозили в Бельгію (ФОТО)

2 тисячі кілометрів позитивних вражень і емоцій: дітей загиблих АТОвців звозили в Бельгію (ФОТО)
в Новини, Суспільство, Фото

Уже другий рік поспіль діти з Черкащини мали змогу відвідати Бельгію, познайомитися із культурою іншої країни та й загалом побувати за кордоном. Цього року з нашої області Бельгію відвідало 5 дітей, двоє з яких діти загиблих АТОвців. Ще двоє діток – переможці конкурсу на кращий малюнок про Бельгію. Загалом же від України поїхало 23 дитини. Подорож тривала 8 днів.

belgia 3

Жодної копійки на таку просвітницьку подорож їхніх дітей батьками витрачено не було. Вона відбулася в рамках соціального проекту, який реалізують члени Ротарі Клубів України.

– Українська сторона забезпечує проїзд, а починаючи від зустрічі до проживання і харчування – бельгійська сторона, – розповідає член Ротарі Клубу «Черкаси-Центр» Роман Тесля. – Тобто бельгійські ротарійці збирають кошти і за ці кошти проводять екскурсії, оплачують харчування і перебування дітей в їхній країні. За два роки з батьків ніхто не заплатив жодної копійки.

belgia 4


У світі організація Ротарі налічує більше мільйона членів. В Україні налічується більше 40 Ротарі Клубів, які об’єднали близько 800 осіб. Зазвичай це люди старше 30 років, які вже досягли якогось успіху в житті і можуть брати участь у різних соціальних проектах. І хоч це громадська організація, проте більшість її проектів мають благодійне спрямування.


Більшість дітей, які їздили цього року до Бельгії – це діти, у яких батьки загинули на війні з російським агресором. І ще 8 дітей, це ті, які перемогли в конкурсі «Зоряне літо – 2017», де вони мали намалювати малюки про Бельгію: як вони уявляють собі цю країну. Участь у конкурсі взяло чимало дітей з усієї України. Один переможець був із Черкас – Назар Щербатюк, і одна дівчинка з Умані – Настя Яковенко. Загалом же із Черкаської області їздило 5 дітей – 4 із Черкас і одна дівчинка з Умані (двоє діток загиблих АТОвців і двоє переможців конкурсу).

– Це була вимога бельгійської сторони. Минулого року їздили діти учасників АТО, діти з багатодітних сімей та діти, яких виховували матері-одиначки. Загалом у минулому році їздило 8 дітей із Черкас. У цьому році бельгійці трохи змінили формат і попросили, щоб ми привезли дітей іншої категорії. У наступному ж році до Бельгії повеземо дітей-сиріт, – зауважив ротарієць.

За час поїздки діти не тільки побачили безліч цікавих місць, ділиться пан Роман, але й більшість з них вперше побачили небо з ілюмінатора літака, вперше виїхали за кордон країни. Та навіть не розважальна мета була головною у організаторів цього соціального проекту. Найперше – подружити цих дітей, змусити їх відкритися для інших, для світу, для всього прекрасного і позитивного. Адже деякі діти на початку подорожі не хотіли навіть говорити ні  з ким. Та й не дивно, багато з них втратили своїх батьків протягом цих трьох років безперервної агресії від північного сусіда і пережите жахіття ще досі тримало їх у своїх цупких обіймах.

belgia 2

– Дуже важко було дітей об’єднати. Багато з них перенесли важкі травми після загибелі батьків, були такі, що закривалися в собі. На перших порах з ними достатньо важко знайти спільну мову. Тому ми намагалися надати їм і психологічну допомогу, і подружити їх. Бо що не кажіть, а діти з Херсона одні, з Харкова й Ужгорода інші. Були діти, які взагалі певний час не говорили. Просто мовчить дитина. Сказали їй прийти на сніданок – дитина встала й прийшла, сказали їдемо – вона послухалася. Спитали, як тобі тут: «Нормально». На цьому вся розмова завершувалася. Але вже під кінець подорожі ми побачили, що діти між собою здружилися, обмінялися телефонами, – поділився Роман Тесля, додавши, що в цьому їм допомогли психологи, які постійно працювали з дітьми, проводили для них тренінги.

Та як то кажуть, найкращими ліками від важких думок є нові враження. У рамках цієї поїздки дітям вдалося також відвідати ще й Варшаву, в якій вони робили пересадку на літак до Брюсселю. А в Бельгії діти побували не тільки в столиці, але й в інших, менших, але не менш привабливих і мальовничих містах.

Що ж вдалося побачити дітям за час цієї поїздки? Дітлахи відвідали трасу Формули-1, музей Формули-1, де побачили боліди, мотоцикли всіх часів, познайомилися із біографіями найвідоміших гонщиків світу. А ще – побували на концерті українських бандуристів, які приїхали до країни із благодійним концертом.

belgia 14

Неймовірний захват у них викликали відвідини Сафарі-парку у місті Льєж.

belgia 15

belgia-nosorig

belgia 12

– Діти такого ніде не бачили, тому емоції у них просто зашкалювали. Більшість із них взагалі вперше були за кордоном, так само як вперше літали на літаку, – розповів Роман Тесля. – Бельгія невелика країна, але в ній є і гори, і річки, і галявини, тож подорожували діти чимало. Ми проїхали за цей період близько 2 тисяч кілометрів.

belgia-teslja

Дітям показали місцеві печери і гроти, де вони на власні очі могли побачити підземні річки, на яких ще й покаталися на човнах, та нерукотворний підземний світ.

belgia 11

belgia 10

belgia 6

Також діти відвідали місто Генк, що знаходиться на сході Бельгії, в якому їх познайомили  із однойменною футбольною командою, в якій грає українець (колишній гравець Луганської «Зорі»). Півдня діти мали змогу побувати в таких місцях, в які мало кого пускають, – відзначив Роман Тесля.

Та й на цьому не закінчилися сюрпризи для маленьких українців. Щоб ця подорож запам’яталася їм надовго, кожен із них отримав подарунки – напівпрофесійні набори для малювання, жилети зі світловідбиваючими елементами з емблемою ротарійського клубу та інше.

– У дітей маса позитивних відгуків, досі знаходяться під враженням. Кожен день був не схожий на попередній. Зрештою, все було розраховано саме так, щоб дітям цього віку було цікаво і пізнавально, – підсумував член Ротарі Клубу «Черкаси-Центр» Роман Тесля.

belgiabelgia 9

belgia 8

belgia 7

belgia 5

Реклама