31 декларація і лише 1 правильна: що приховували високопосадовці районних рад Черкащини

DSC04556
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні у Черкасах відбулася прес-конференція, на якій говорили про конфлікт інтересів, а також про те, що впливає на місцевого посадовця під час виконання ним його представницьких повноважень.

Як зазначили організатори заходу, до чиновників районних рад менше прикута увага, особливо це стосується їхніх декларацій про доходи. Зважаючи на це, із інформаційною метою було проаналізовано статки районних керманичів.

Загалом, було проаналізовано 31 декларацію (19 голів районних рад та 12 заступників, у 7 районах представники ГО не знайшли інформації про чинних заступників районних рад, у Чорнобаївському районі нині нема ні голови, ні заступника, тому аналізували декларації екс-заступника та екс-голови ради). Із цієї загальної кількості цілком правильно було заповнено лише 1 декларацію — екс-заступника та екс-голови Чорнобаївської районної ради Анатолія Нужного.

Якщо аналізувати інші декларації, то у них були виявлені типові помилки. Наприклад, якщо брати до уваги не вказану вартість нерухомого та рухомого майна, то таке порушення прослідковується у половині декларацій. Зокрема, у декларації заступника голови Лисянської райради Олександра Галушка відсутня вартість його авто.

Найтиповішою помилкою під час заповнення декларацій була інформація щодо дуже заниженої вартості майна, або декларування цін 20-річної давності. Наприклад, голова Драбівської районної ради Юрій Дзега у своїй декларації повідомляє, що володіє житловим будинком на 82 квадратних метри у селі Степанівка Драбівського району, який коштує всього 3 тисячі гривень.

Приховували районні чиновники і свій бізнес або бізнес своїх рідних. Зокрема, керівник Чигиринської районної ради Валентина Алєксєєвець не вказала у своїй декларації, що її чоловік Олександр володіє магазином на 84 квадратних метри та земельною ділянкою під ним на 520 метрів.

Достатня кількість помилок стосувалася приховування нерухомості, відсутність житла (навіть орендованого), приховування членства в партіях та громадських організаціях, а також конфлікт інтересів, окрім того посадовці вказували неправдоподібно низькі доходи. Цікавим фактом стало те, що у декларації голови Шполянської районної ради Олександра  Кузуба у 2015 році зареєстровано 12 мільйонів гривень готівкою. А от уже в декларації за 2016 рік — 166,5 тисяч готівкою та на рахунках і близько 20 тисяч сплачених до банку за кредитом. Куди поділись готівкові мільйони з попереднього року — невідомо.

За словами керівника ГО «Проти Корупції» Юрія Путрі, 15% посадовців вказали понадмільйонний річний дохід. Варто зазначити, що дохід до 100 тисяч гривень становить лише 5%, а 45% мають високий корупційний ризик.

Нагадаємо, що згідно нового антикорупційного законодавства за приховування майна у деклараціях штраф у розмірі від 17 000 до 42 500 гривень тягне за собою надання недостовірних відомостей стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (168 000 — 420 00 гривень) Якщо ж декларант намагався приховати правду про вартість майна у більш ніж 250 прожиткових мінімумів (420 000 гривень), йому загрожує позбавлення волі до двох років, або штраф від 42 500 до 51 000 гривень, або громадські роботи. Таке правопорушення також тягне за собою заборону займати відповідні посади.

До слова, головний редактор zmi.ck.ua Сергій Стасько, озвучив топ-5 матеріалів про електронні декларації чиновників області, якими найбільше цікавилися черкащани.

1 місце. Про голову Черкаської райради Олексія Собка.

2 місце. Доходи й статки голови Золотоніської райради Валерія Саранчи.

3 місце. Електронна декларація голови Смілянської райради Володимира Грошева.

4 місце. Про голову Корсунь-Шевченківської райради Валерія Заболотнєва.

5 місце. Чим володіє заступник голови Золотоніської райради Тетяна Гончаренко.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить