74 907 жителів Черкас страждають на гіпертонію

518456ab103a4fe052372db2a25af054
besplatka_728_90_ukr

За інформацією Черкаського міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та здоров’я ЧМР, 14 та 15 травня в Черкасах пройшла акція присвячена Всеукраїнському дню боротьби з артеріальною гіпертонією з метою раннього виявлення гіпертонії та запобіганню її ускладнень. Усі охочі мали можливість пройти обстеження по виявленню факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги та міських закладах охорони здоров’я, пише «Провінція«.

Крім того, були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях – аптеках, центрах соціального захисту населення, гуртожитках училищ, тощо. Під час акції було обстежено 3994 громадян, із них вперше виявлена артеріальна гіпертонія у 263 осіб. Пацієнти з підвищеним тиском направлені на консультацію до відповідних фахівців та додаткові обстеження, отримали інформаційні матеріали щодо способів профілактики серцево-судинних захворювань, які мотивують позбутися шкідливих звичок та зробити вибір на користь здорового способу життя, збільшити рівень фізичної активності тощо.

Підвищений рівень артеріального тиску як показник фактору ризику може свідчити про початок розвитку серцево-судинного захворювання. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. У людей з високим тиском в 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу (інсульти).

Більше 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на це підступне захворювання, а в Україні – це кожна третя доросла людина. В Україні зареєстровано понад 1,2 млн. осіб, хворих на артеріальну гіпертонію, але насправді таких людей набагато більше. Наявність підвищеного артеріального тиску збільшує вірогідність розвитку інсульту у 3,7 рази, серцевої недостатності – в 4 рази, інфаркту міокарда в 2 рази.

За даними статистики у м. Черкаси станом на 01.01.2018 р. зареєстровано 74 907 хворих на гіпертонічну хворобу. Вперше у 2017р. виявлено 3043 хворих. Серед них 60% – це жінки. Питома вага серцево-судинних захворювань у жителів міста серед усіх випадків захворюваності населення щороку зростає. У м. Черкаси захворюваність на гострий інфаркт міокарда в 2017 році у порівнянні з 2015 р зросла на 10%.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить