9 або 11, з громадськістю чи без: у міськраді обговорюють новий склад виконкому

26943263_1393254097469564_608671870_n
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні в стінах Черкаської міськради зібралися представники громадськості, політичних сил та міської ради, щоб обговорити кандидатури до нового складу виконкому, вирішити, яким саме має бути його формат та хто до нього має входити. Ініціатором цього зібрання став регіональний координатор ГО Centre UA, керівник Академії Стратегічних досліджень Сергій Пасічник. 

Наразі вже 41 особа заявила про своє бажання входити до складу виконкому, або ж було зроблено подання на особу, яка, на чиюсь думку, має входити до виконкому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах нарешті розпустили старий виконком, новий мають обрати до 16 січня

Під час вступного слова Сергій Пасічник наголосив, що загалом існує декілька моделей формування виконкому. Перша модель — коли він формується із керівників департаментів, а міський голова фактично збирає команду під себе, з якою йому зручно працювати. Друга модель — це, умовно кажучи, «кабмінівська», коли політичні сили делегують своїх представників до виконкому. І третя модель — проміжна, коли пропонуються й управлінці, і представники політичних сил, з якими є певний альянс.

Порушили у ході обговорення і тему про те, чи має бути в складі виконкому громадськість.

- Ми вважаємо, що громадськість має бути в складі виконкому. Якщо говорити про відповідальність, то політичні сили зараз не несуть відповідальність за свої дії. Свої кандидатури ми не подавали, бо зараз ведуться політичні ігрища. Політикам потрібно змінити правила гри, потрібно частіше давати громадськості відповіді. Я пропоную замовити прапорці, щоб всі бачили, які політичні партії несуть відповідальність, — зазначив «самооборонівець» Олег Скалько. 

При цьому Пасічник зауважив, що судячи з досвіду інших українських міст, зазвичай рекомендується склад виконкому в районі від 8 до 12 осіб.

- Ми ж бачимо, як зараз складається у нас ситуація із кворумом, — додав Пасічник.

26856767_1393254117469562_1615839018_n

Представник «Білого молота» Дмитро Кісільов зазначив, що наразі бачить у виконкомі 50% від громадськості, але не так, як це було у минулому складі, коли вони були залежні від певних політичних сил. По кількості — 11 чоловік: 5 представників від громадськості, міський голова і 5 його заступників.

- Я взагалі погано ставлюся до роботи на громадських засадах. Людина, яка працює, не може стільки часу приділяти цій роботі, особливо, якщо як у нас виконком іноді скликається два рази на тиждень, — висловила свою думку голова ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова. — Вона або просто приходитиме не підготовлена, не вивчивши питання, або сидітиме на зарплаті у якогось політика, просто роблячи вигляд, що щось робить. Щодо кількості, то моя думка, чим менше, тим краще, але це має бути непарне число. Я зараз не буду за когось агітувати, але коли так довго говорять, що цей виконком такий поганий, то пропонувати старі кандидатури це просто нонсенс. Якщо вони не працювали, то чому вони раптом запрацюють? Тобто це мають бути абсолютно нові люди і не повинно бути одіозних осіб. Наприклад, пан Беззубенко. Навіщо пропонувати таких людей, за якими тягнеться шлейф Партії регіонів?

26857655_1393276104134030_639900611_n

Нагадаємо, раніше свої кандидатури членів виконавчого комітету міському голові запропонував секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький. Олександр Романович разом із депутатами міськради бачать наступний склад виконкому: Роман Буданцев, Ігор Коломоєць, Руслан Сотуленко, Олександр Ільченко, Костянтин Стратілатов та Олексій Шкіньов. При чому перші три кандидатури є членами нещодавно розпущеного виконкому.

Своє бачення складу нового виконавчого комітету запропонував і Дмитро Кухарчук (голова черкаського осередку ПП «Національний корпус»):

1. Амброс Сергій Васильович, батько загиблого Сергія Амброса, інженер, працює заступником директора виробництва за спеціальністю.
2. Черниш Віктор Іванович, кіборг, захисник ДАП.
3. Скачков Антон Олександрович, дворазовий чемпіон світу з легкої атлетики на паралімпійських іграх.
4. Васильєва Анна Олександрівна, журналіст і телеведуча.

Голова відділення НОК України у Черкаській області  Андрій Більда як депутат двох скликань згадав виконкоми, які він застав за час своєї політичної діяльності, зокрема «виконком Одарича», який був сформований із більшості його прихильників. Так само він згадав й інший виконком, коли вже Одарич не мав такої підтримки. Тому Більда зауважив, що наразі всім сторонам, які не можуть дійти згоди, потрібно вести обговорення, поки вони не знайдуть спільне рішення. Крім того, нагадав, що від відділення Національного олімпійського комітету вони пропонують Антона Скачкова.

- Я за громадськість у виконкомі. Роль заступників фактично нівелюються, тому я за тотальне скорочення заступників міського голови, — виступив у свою чергу міський голова Анатолій Бондаренко. — Спочатку я готовий був запропонувати трьох, але тепер думаю, чим відрізняється директор департаменту від заступника, у якого іноді більше повноважень? Він може бути директором — заступником департаменту.

При цьому міський голова наголосив, що дотримається того терміну, який йому дала міська рада на висунення кандидатур.

- На мою думку, виконком — це рудимент радянської системи, це інструмент колективної безвідповідальності. Всю відповідальність повинен нести міський голова і розпорядники коштів (директори департаментів). Найближчим часом я оголошу його персональний склад, щодо кількості – це має бути 9 осіб, — додав Бондаренко.

Погодився з тим, що виконавчий комітет потрібно скорочувати, і колишній член виконкому Іван Кієнко. На його думку, міський голова обійшовся б і одним заступником. Але якщо все-таки виконком продовжить існувати, він пропонує залишити 3 заступників, 4 представників від громадськості, і, відповідно, міський голова і секретар міськради.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить