Акт справедливості — повернення 40 млрд грн до бюджету України вкрадених Януковичем

ruban
besplatka_728_90_ukr

Рішення про конфіскацію 1,5 млрд доларів США, які знаходились на рахунках оточення Януковича – це відновлення справедливості – заявив Президент Петро Порошенко під час наради з Генпрокурором Юрієм Луценком та Секретарем РНБО Олександром Турчиновим.

«Дуже важливо, що ми нарешті не піаримо наміри, а звітуємо про результати. Результатом є зарахування до державного бюджету суми, яка дорівнює 40 млрд грн, — наголосив Президент. — Кожна копійка з цих 40 млрд грн була вкрадена з кишень кожного громадянина нашої держави і зараз відбувається акт справедливості щодо повернення цих коштів народу України. Прозоро і ефективно».

Перш за все ці гроші будуть спрямовані на зміцнення обороноздатності країни. Йдеться про будівництво заводу по виробництву боєприпасів, а також про купівлю засобів новітньої радіоелектронної боротьби, контрбатарейних радарів, сучасного озброєння для модернізації сухопутних військ, оснащення, будівництво гуртожитків для контрактників і військових готелів для офіцерів на території кожної частини, які б забезпечили достойні умови для служби наших захисників.

Крім того, ці кошти будуть спрямовані на соціальну підтримку найменш захищених верств населення, на розбудову сільської медицини, інфраструктурних проектів тощо.

«Але наголошую на тому, що ці кошти не мають бути проїдені. Це мають бути інвестиції у майбутнє України. Думаю, що наші шановні парламентарі мене почують», — сказав Президент.

Повернення вкрадених у держави коштів — це виконання зобов’язань Майдану, відновлення справедливості. Так само як виконанням зобов’язань Майдану є завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, надання українцям безвізового режиму та інші надзвичайно важливі рішення.

Президент  зауважив, що це не буде останнім рішенням про повернення вкрадених коштів в Україну, і кошти колишніх українських можновладців продовжать надходити до державного бюджету.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про набрання чинності ухвали суду про конфіскацію до державного бюджету суми близько 40 млрд грн., коштів «так званого общака Януковича», які були сформовані його підручними у злочинному угрупованні.

«Ці кошти були вкрадені у кожного українця. Ми важко працювали півроку для того, щоб сьогоднішній результат був юридично, у правовій площині бездоганно реалізований», — наголосив Юрій Луценко.

Генеральний прокурор також повідомив про початок 4 травня судового процесу по звинуваченню колишнього президента Януковича у державній зраді і назвав цей процес безпрецедентним.

«Цей процес відрізнятиметься від політичних судилищ часів Януковича. Це буде чесний процес. Я впевнений, що вирок буде справедливим», — зауважив він.

«Попри те, що парламент впродовж півтора року не міг ухвалити рішення щодо процедури спеціальної конфіскації таких коштів, однак прокуратура «без піару провела і забезпечила прийняття остаточного рішення суду», — заявив Олександр Турчинов.

Частина цих коштів передбачена як у державному оборонному замовленні, так і для фінансування суб’єктів сектору безпеки і оборони.

«Ці кошти дуже потрібні і Збройним Силам, вони також потрібні і силовим структурам для забезпечення безпеки і оборони нашої країни», — зазначив Олександр Турчинов.

Це рішення суду вже не може бути оскаржене, і тому нині відбувається його виконання шляхом перерахування цих коштів із заблокованих рахунків «Ощадбанку», які належали членам цього злочинного угрупування, у державний бюджет.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить