Андрухович презентував у Черкасах книгу про негідників, нечестивців та злочинців

1
престо 728_90_ранкова кава

Нещодавно Черкаси «прихистили» ще одного українського письменника. У цю суботу в місто завітав Юрій Андрухович, який на арт-фестивалі «Гайда» презентував нову книгу «Коханці Юстиції».

Юрій Андрухович розповів, що ця книга про негідників, нечестивців та злочинців. Так уже прийнято відгукуватися про роман. Але це правда, адже в центрі кожної історії головну роль грають такі от постаті.

- Для мене не так цікаво, як усі герої історій запам’ятались людям. Мене передовсім цікавив зворотній бік ситуацій, тобто чи у кожного з них залишалася надія, чи насправді вони були аж такими жахливими, як про них усі думали. І ось тут виникає проблема справедливості і несправедливості. Тому в назві цієї книжки виникає юстиція, — розповів письменник.

Слово «юстиція» має декілька значень, зокрема, юстиція – це правова система, справедливість як загальне визначення.

- Наскільки справедлива система справедливості? Ось запитання, яке передусім ставить ця книжка. Тому що ці злочинці, чи напівзлочинці чи, може, навіть зовсім не злочинці, несуть жахливі покарання. Є люди, яких спалили, колосували, розстріляли. І це другий момент, який мене страшенно цікавить – міра покарання: де вона достатня, а де вона непропорційно висока, — розповів автор.

DSC04500

Усі вісім з половиною історій, описані у книзі, відбувались у різний час – найдавніша історія датується  17 століттям, остання — початком 70-их років XX століття. Кожна з них розповідає про іншу людину, яка вчинила ті чи інші злочини. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання.

«Коханці Юстиції» — паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію.

DSC04508

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить