Автомобіль для УДА, буржуйка, теплі речі: волонтери з Черкащини відвідали бійців у зоні АТО (ФОТО)

dobrovolcha armia 8
start-728x90-animated

Не встигли привезти одну допомогу, як відразу отримали інше замовлення. Волонтери з Черкащини цими вихідними відвідали відразу три позиції наших військових у зоні проведення антитерористичної операції. 

Серед переданого — теплі речі, медикаменти, буржуйка, продукти харчування, ізоляційні матеріали та навіть трохи солодкого, щоб порадувати вояків.

dobrovolcha armia 7

dobrovolcha armia 6

Дехто отримував і більш серйозні подарунки — зокрема автомобіль Nissan Double Cab.

dobrovolcha armia 10

Ця автівка вже втретє відбуватиме службу в зоні АТО, після останнього разу вона рік простояла розбита. З  фронту її притягли на евакуаторі. Проте зусиллями волонтерів вона була відновлена. Тепер про неї можна сказати — майже нова, адже у неї був повністю замінений двигун, ходова, наново пофарбована. Тепер вона служитиме 8-му окремому батальйону Української добровольчої армії «Аратта».

dobrovolcha armia 5

Передати автівку та інші необхідні бійцям речі, які перебувають повністю на забезпеченні українського народу, оскільки не входять до складу ЗСУ, приїхали перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, відома черкаська волонтерка Оксана Циганок та керівник Черкаського осередку ГО УНСО Леонід Зелененко. 

- Знаєте, з ким би я не спілкувався, чи то медики, освітяни, аграрії, у нас на Черкащині прийнято говорити такі слова: у студентів, учнів свята місія вчитися тому, що ви стоїте тут, у медсестер, лікарів — лікувати, тому що ви стоїте тут, так само ми збираємо врожаї тільки дякуючи тому, що ви стоїте тут. Черкащина пам’ятає і буде пам’ятати Героїв, — звернувся Віталій Коваль до бійців батальйону.

koval

У цих хлопців потреба є у всьому, зауважила Оксана Циганок, адже підтримки від держави вони не отримують, тому везуть все, що хлопці просять та що можуть зібрати волонтерськими силами.

dobrovolcha armia

- Саме від цих людей доброї волі залежить наше існування, без них ми б не змогли нічого зробити. І в кожному відбитому метрі української землі є їх заслуга, — сказав заступник командира батальйону по бойових операціях Андрій із позивним «Марадона», подякувавши гостям батальйону, що не забувають за них.

Також 4 бійці батальйону отримали нагороди «Холодний Яр» та футболки із гаслом Холодноярської республіки.

dobrovolcha armia 4

dobrovolcha armia 2

dobrovolcha armia 3

Після гостин у батальйоні волонтери відправилися ще у два військових підрозділи, які теж просили привезти дещо необхідне. У цей період — це, переважно, теплі речі.

- Коли починається осінньо-зимовий період, потреби на передовій майже однакові. Це — теплі речі, медикаменти (протипростудні, противірусні), буржуйки, все для утеплення помешкання (ізоляційні матеріали). Як правило, не видають інструменти для ремонту техніки, для ремонту дівчаток типу «Марина», сокири, молотки, ключі, запчастини для ремонту автомобілів, — розповідає черкаська волонтерка Оксана Циганок, на рахунку якої понад 150 виїздів. — Окрім того, всі масово готуються до зими і просять сітки. Наші бджілки в шаленому темпі плетуть сітки, відправляємо через пошту.

вщикщмщдсрф фкьшф

За цей час волонетрка навчилася чути потреби бійців. І хоч зізнається, що зараз вже люди не так активно допомагають, проте ті, хто з першого дня дбав про українську армію, продовжує робити це і зараз.

- Учора у 56-ій бригаді, там, де ми були на крайній точці, просили зимові шини на ЗІЛ, єдиний транспорт, який у них є на передку. І ми вчора бачили, якщо дощ чи сніг, вони не виїдуть з укриття… А там ще такі дороги… — говорить Оксана Циганок.

А загалом, говорить волонтерка, майже все в армії залежить від командира.

- Коли командир на місці, як у 59-ій, в артилеристів, то в них потреби невеликі. А коли така ситуація як з 56-ою, то, на жаль, справи кепські. Крайні хлопці прикомандировані до 28-ї бригади, вони «нерідні», то навіть чоботи ми везли, теплі речі, інструменти, продукти, кабель електричний, щоб підключитися до електромережі — декілька кілометрів. У них нема навіть, де помитися, — розповідає Оксана та додає, що по допомогу звернувся хлопець, якого вона називає Хрещеником, адже разом з іншою волонтеркою вивезла пораненого з Іловайська.

volontery-ato

volontery-ato 2

Передали допомогу артилеристам

volontery-ato 3

Підтримка для 56-ї бригади

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить