«Без інцидентів», — ОПОРА прокоментувала вибори в ОТГ, що пройдуть 29 жовтня

22906259_1310808875714087_556747481_o
престо 728_90

1379 осіб зареєструвалися на посади депутатів у 12 сільських ОТГ та 2 міських — Кам’янці і Жашкові, та 86 осіб на посаду голів об’єданих громад, на виборах, що відбудуться 29 жовтня. Найбільше зареєстровано на посаду депутатів у Кам’янці — 293 особи.

Участь у виборчому процесі братимуть 17 партій. Тільки ВО «Батьківщина» висунула своїх кандидатів у всі громади. Цікаво, що на посаду голів ОТГ зареєстрований 71 самовисуванець, а на посаду депутатів — 244.

- 16 кандидатам відмовили у реєстрації. У Жашкові, наприклад, не зареєстрували кандидатку, бо вона подала в пакеті документів тільки ID-карту. І комісія їй відмовила, посилаючись на те, що це неповний пакет документів. А в законі передбачено, що мають подаватися сторінки з паспорту, — розповів координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

На його думку, це говорить ще про неготовність нашого законодавства до того, що у громадян вже є ID-картки.

Загалом він зауважив, що виборчий процес триває без особливих ексцесів. Агітація жвавіше, звичайно, проходить в міській місцевості, хоча, можливо трохи примітивно, але агітують і в селах. Зафіксовані були випадки приїзду партійних лідерів у виборчі осередки. 

- Мали такий приклад у Зорівці на Золотоніщині, коли два кандидати на посаду голови домовилися про дебати і ніхто не прийшов. Гучних якихось інцидентів не було. Єдине, ось на початку жовтня ми мали заяву до Канівської поліції про підкуп виборців, що дають по 3 тисячі гривень. І ніби там підписалися під цією заявою більше ста місцевих жителів. Але як виявилося, що цю заяву написав якийсь громадянин, можливо, навіть вигаданий, — розповів Захар Колісніченко.

Згадав експерт і про захист бюлетенів, зауваживши, що у 5 з 14 ОТГ він не передбачений. Наприклад, у Жашкові бюлетені взагалі робили на підприємстві, на якому працюють декілька кандидатів, що йдуть на вибори.

За словами координатора громадського спостереження, є декілька округів, від яких іде тільки один кандидат, тобто їм достатньо просто набрати більше половини голосів від тих, хто брав участь у голосуванні.

- Ще на початку кампанії, на етапі реєстрації ми говорили про те, що маємо в Паланській ОТГ Уманського району маємо лише одного місцевого кандидата — решта це Черкаси і Хутори. І ніякої кампанії вони не ведуть, принаймні ми не помітили за ними. В Ліплявому маємо кандидатів, які разом працюють ведучими, один із них актор театру, а дівчина — засновник Event-агентства (мова йде про Максима Рижевола та Олександру Кузнєцову. У ЗМІ поширювали інформацію, що актор просто провів експеримент, проте в ОПОРі відзначають, що він зареєстрований як кандидат на посаду голови Ліплявської ОТГ — ред.)

Також він наголосив, що планується багато людей, які будуть голосувати вдома. Поки що вбачати в цьому порушення зарано, можливо, ці люди дійсно мають підстави це робити.

Згадав він і про кандидатів, що йдуть на вибори.

- Кандидати більше люблять створювати шум, ніж працювати у правовому полі, — зауважив про головну тенденцію всіх кандидатів Захар Колісніченко.

У день виборів ОПОРА працюватиме по всій області, за виборами слідкуватимуть мобільні групи.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить