Безоплатного супутникового ТБ більше не буде: що це значить і як тепер дивитися улюблені канали та шоу

Безоплатного супутникового ТБ більше не буде: що це значить і як тепер дивитися улюблені канали та шоу
в Новини, Суспільство

Сьогодні вночі, як і було анонсовано, найбільші медіагрупи України («1+1 Media», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» й Inter Media Group) закодували супутниковий сигнал —  23 найбільш рейтингових телеканали, які дивляться приблизно 2,5 млн українців, використовуючи супутникові антени, закриті для безкоштовного доступу.

Головна причина – захист інтересів як зарубіжних правовласників контенту, так і українських медіагруп та продакшен студій. Телеканали інвестують чималі кошти в створення шоу і придбання прав на трансляцію іноземного контенту. Купуючи права на трансляцію, медіагрупи повинні гарантувати виробнику, що його продукт буде показаний на тій території мовлення, яка встановлена ​​домовленостями. А супутниковий сигнал, на жаль, дає можливість для його несанкціонованого прийому та ретрансляції піратами. Таким чином, телеканали отримують менше доходу. Це означає, що у них буде не тільки менше коштів для виробництва свого продукту і закупівлі іноземного, але є великий ризик бути оштрафованим правовласниками.

Для абонентів кабельного та цифрового ефірного ТБ Т2 нічого не зміниться. Кодування супутникового ТБ-сигналу відбудеться непомітно і для користувачів інтернет-телебачення IPTV чи ОТТ-сервісів  — «Київстар ТБ»,  Megogo, Divan TV, Oll TV, «фірмових» додатків виробників телевізорів тощо.

Лого

Тим, хто хоче й надалі використовувати супутникову антену, треба докупити спеціальне обладнання і підписати договір з одним із двох українських провайдерів — «Віасат Україна» або XTRA TV. Декодер сигналу коштує трохи більше за тисячу гривень, а без нього українцям доступні тільки чотири десятки некодованих супутникових телеканалів.

Є альтернатива — дивитися цифровий ефір Т2, але це лише 32 канали в цифровій якості.  Такий варіант не безоплатний – потрібно купити декодер і антену. А можна підключитися до кабельного ТБ або до будь-якого з інтернет-провайдерів — вони надають доступ до інтернет-ТБ.

Медіаексперт Олександр Глущенко називає онлайн-ТБ найбільш комфортним технологічним рішенням для споживача, вважаючи, що кодування супутника стане стимулом переходити до більш прогресивних форм теледивлення.

Онлайн-ТБ — вищий рівень технологій теледивлення

«Виграють ті споживачі, які у разі наявності доступу до мережі інтернет виберуть ОТТ. Інші пройдуть увесь еволюційний ланцюжок: Т2, супутник, кабельне, у фіналі – ОТТ», – пояснив Глущенко порталу ЛІГА.net.

Так навіщо ж відкладати, якщо кодування супутника ставить споживачів контенту перед необхідністю робити наступний технологічний крок?

Можливості онлайн-телебачення набагато ширші. Це сотні українських і закордонних телеканалів різної тематики у високій якості та безкоштовні бібліотеки з тисяч кінофільмів. Це і є ОТТ-сервіси, про які йшлося вище. Їхня перевага — можливість одночасного підключення до одного акаунту декількох пристроїв: телевізора, смартфона або планшета для перегляду телеканалів і кіно в спеціальних додатках, а ноутбук або комп’ютер дозволяють насолоджуватися улюбленими програмами та шоу прямо з інтернет-браузера.

На кожен з ОТТ-сервісів можна підписатися незалежно від інтернет-провайдера, послугами якого ви користуєтеся. Наприклад, онлайн-телебачення «Київстар ТБ» можуть дивитися абоненти будь-якого інтернет-провайдера, головне мати мобільний номер Київстар. Раніше ця опція була доступна тільки абонентам фіксованого зв’язку Київстар.

Підключення ОТТ-сервісів вельми просте.  Розглянемо на прикладі «Київстар ТБ»: якщо у вас SMART-телевізор — скачайте та встановіть спеціальний додаток «Київстар ТБ». Для платформи Android (телевізор, SMART-приставка, планшет або смартфон) додаток легко знайти в GooglePlay, а за цим лінком — для пристроїв на платформі iOS. Для звичайних телевізорів є SMART-приставки. На сайті Київстар можна прочитати докладні інструкції та відповіді на запитання. У будь-якому разі завжди допоможе служба підтримки виробника вашого обладнання.

Найголовніше, що потрібно знати про «Київстар ТБ»

Киевстар ТВ

Розглянемо, які тарифні і сервісні переваги може запропонувати Київстар ТВ.

• Понад 150 каналів і 7000 фільмів.

• Функція «Пауза ефіру» і «Архів ефіру».

• Одночасне підключення до одного акаунту п’яти пристроїв: телевізор, смартфон або планшет, ноутбук або комп’ютер. Кожен в сім’ї дивиться, що хоче і коли хоче!

• Можна почати дивитися фільм або шоу в «Київстар ТВ» з домашнього телевізора, а продовжити перегляд на смартфоні або планшеті по дорозі на роботу або на прогулянці.

• Для абонентів Київстар – нетарифікований трафік при користуванні додатком «Київстар ТВ» на смартфонах або планшетах: за перегляд фільмів або телеканалів оператор не списує мегабайти.

• Безкоштовний тариф «Легкий» дозволяє ознайомитися з можливостями онлайн-ТБ.

• Оплата з балансу мобільного телефону: щоб користуватися платформою досить бути абонентом Київстар.

• Найбільший пакет «Максимальний HD», що включає 151 телеканал, обійдеться новим абонентам лише в 110 грн. / Міс.Найдешевший «Базовий» – 40 грн. / Міс.

• Акційне підключення дозволяє новим користувачам заощадити 50% в перші три місяці абонплати.

• Істотна економія на телеком-послугах загалом: тариф «Все разом. Комфорт» надає в єдиному пакеті мобільний зв’язок, домашній Інтернет і домашнє ТБ – це економія до 50% від вартості всіх послуг.

Реклама