«Більше за все люблю дітей»: у ЧДТУ відбулася зустріч з черкаським дитячим поетом Анатолієм Антонцем

в Культура Новини

Сьогодні у стінах Черкаського державного технологічного університету відбулась творча зустріч-презентація з черкаським поетом та автором дитячих книжок, співробітником університету, ветераном праці Анатолієм Антонцем.

DSC02994

На зустрічі присутні ознайомились із творчим та життєвим шляхом поета. Студентки університету читали його вірші, а сам Анатолій Антонець розповів трішки про себе.

DSC03004

Анатолій Автономович з 1996 року працює завідувачем лабораторій кафедри радіотехніки ЧДТУ. Окрім захоплення радіоспортом, перебування на хвилі власної радіостанції, творить поезію. Пан Анатолій пише вірші зі шкільних років, видає власні збірки поезій для дітей і для дорослих. Завжди захоплювався творчістю російських поетів, зокрема, Марини Цвєтаєвої, поезію якої перекладав українською мовою. Також Анатолій Антонець є активним учасником літоб’єднання імені Василя Симоненка при Черкаській обласній організації Національної спілки письменників України.

Колега, друг Анатолія Антонця, черкаський поет, бард Володимир Данник, який теж був присутній на зустрічі, розповів, що Анатолій Автономович є прикладом людини різнобічної, яка себе реалізувала і в роботі, і в творчості.

— На кафедрі ми неодноразово чули його вірші, адресовані колегам, щирі, хвилюючі вірші. І остання його книга «Воркочуть дерева», яка була видана в 2017 році, була несподіванкою для нас. У віршах цього видання відчувається досвід, пронесений крізь роки, — розповів Володимир Данник.

DSC03026

Далеко не кожен поет може писати вірші для дітей, адже вони дуже чутливі до будь-якої фальші. Поезії для дітей показують, наскільки щира людина, яка її творить. Що спонукало поета писати вірші для дітей – це велика любов до них. Анатолій Антонець розповів, що отримує величезне задоволення від прочитання своїх віршів, загадок, скоромовок дітям.

— Якби ви знали, як діти сприймають мене, коли я читаю їм вірші, ви б самі почали писати вірші, — сказав поет.

DSC03015

Перша книга для дітей Анатолія Антонця має назву «Неслухняне мишеня», яка була видана у 2011 році. Згодом вийшли друком видання «Від 1 до 0», збірки скоромовок та загадок.

Анатолій Антонець займається благодійністю та популяризацією дитячих книг серед маленьких читачів. Так, для першокласників сіл Моринці та Деньги, а також дітей учасників АТО він подарував дитячі книги. Всього ним було подаровано 300 екземплярів.

DSC03023

Наприкінці творчої зустрічі декан факультету електронних технологій і робототехніки Артем Гончаров нагородив Анатолія Антонця почесною грамотою за сумлінну працю у галузі науки.

DSC03019

Довідково: Анатолій Антонець народився 8 лютого 1936 року в селі Самгородок Сквирського району Київської області.

У 1955 році вступив на фізико-математичний факультет за спеціальністю «фізика і основи виробництва».

Після закінчення навчання працював вчителем фізики та математики в дитячій виховній колонії у селі Таганча Канівського району Черкаської області. Пізніше — у школі-інтернаті № 1, ЗОШ № 5 у місті Сєвєродонецьк.

У 1967 році закінчив Харківський інститут радіоелектроніки, отримав фах радіоінженера та перейшов працювати на виробництво. Працював на електронному заводі у Сєвєродонецьку (Луганська область), на Черкаській дільниці Київського управління «Оргенергоавтоматика», Черкаському заводі телеграфної апаратури. Понад десяток раціоналізаторських пропозицій Анатолія Антонця впроваджено у виробництво.

Із 1996 року працює на кафедрі радіотехніки ЧДТУ завідувачем лабораторій.

Упродовж багатьох років був головою Федерації радіоспорту Черкаської області, кандидат у майстри спорту, суддя республіканської категорії з радіоспорту.

Можливо Вас зацікавить

Культура
У центрі Черкас створюють серію муралів, присвячених національним героям (ВІДЕО)
Культура
Видання «ВиЧЕрпно» шукає кандидатів на участь у «ТОП-10 найзавидніших наречених Черкас»
Відео
«Невідоме про відомих»: популярний український автор Макс Кідрук (ВІДЕО)

Добавить комментарий