Битва і поразка Тамари Качали… Як це було?

Битва і поразка Тамари Качали… Як це було?
в Новини, Освіта і наука

Фото з сайту: chdtu.livejournal.com

Всім відоме неоднозначне “правління” Качали Тамари Миколаївни у Черкаському державному технологічному університеті: здирництво, масове звільнення працівників, “славнозвісний” “техно-інкубатор”, рейдерське захоплення ЧДТУ, з приводу якого зараз відкриті 5 кримінальних проваджень. Крім цього, екс-ректорка відома і як любителька посудитися. Так, близько року тривала судова тяганина стосовно, за словами Тамари Миколаївни, незаконного її звільнення з посади. Тому до уваги читачів хронологія подій від початку ректорства Тамари Качали до останнього судового засідання у цій справі.

На посаду ректора Тамара Качала була призначена у травні 2014 року та змінила на посаді ректора-регіонала Юрія Легу. Хоч на виборах ректора і поступилася супернику у кількості голосів, однак була призначена ректором ЧДТУ міністром освіти та науки України Сергієм Квітом.

18 червня 2015 року Сергій Квіт розірвав контракт із Тамарою Качалою за численні порушення під час її роботи на посаді ректора ЧДТУ.

Діяльність Качали Тамари Миколаївни на посаді ректора була пов’язана із відкриттям приватного коледжу на базі державного ВНЗ, порушеннями в роботі спецради із захисту дисертацій, масовими (до 100 науково-педагогічних працівників) звільненнями в колективі, відкриттям ГО «Техно-інкубатор ЧДТУ», на рахунок якої студенти мусили перераховувати «благодійні» внески, а також — скандалом із дипломами іноземних студентів.

24 травня 2016 року в університеті відбувався виборчий процес, який тривав два тури (другий тур відбувся 1 червня 2016 р.). Через велику кількість порушень, у тому числі недійсні бюлетені, вибори було визнано недійсними. Тамара Качала тоді посіла п’яте місце (серед семи кандидатів на цю посаду).

Колишній ректор ЧДТУ Тамара Качала вважає розірвання з нею контракту незаконним та через суд намагається поновитися на посаді. За словами Тамари Миколаївни, Міносвіти порушило процедуру звільнення, а в документах, які стали підставою для розірвання договору, жінка не бачить порушень умов контракту з її боку.

Отож, 28 липня 2016 року Придніпровський районний суд м. Черкаси на чолі з суддею Клочко О.В. задовольнив позов Тамари Качали щодо її поновлення на посаді ректора Черкаського державного технологічного університету.

До слова, на думку громадськості одіозна Тамара Качала підробила рішення суду та здійснила спробу рейдерського захоплення державного університету. Вони пояснюють це так, що Тамара Качала надала до Центру надання адміністративних послуг м. Черкаси підроблені Рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси по справі № 711/5989/15-ц від 28.07.2016 року з відміткою «Рішення суду вступило у законну силу 27.07.2016 року» та власноручно «змастирений» Наказ № 1 від 30.08.2016 року «Про призначення Качали Т.М. на посаду ректора ЧДТУ». Про вчинення Тамарою Качалою злочину було поінформовано Міністра освіти і науки України – Лілію Гриневич та голову Національної поліції України – Хатію Деканоїдзе, а згодом тоді в.о. ректора, а зараз ректора ЧДТУ Олега Григора, який також звернувся до правоохоронних органів з офіційною заявою. За результатами оперативного реагування Черкаським відділом ГУ НП відкрито кримінальне провадження.

Міністерство освіти і науки України та Черкаський державний технологічний університет подали апеляційні скарги до Апеляційного суду Черкаської області на оскарження рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси щодо поновлення на посаді ректора ЧДТУ Тамари Качали.

10 жовтня 2016 року Апеляційний суд Черкаської області розпочав розгляд скарг Міністерства освіти і науки України та Черкаського державного технологічного університету щодо перегляду рішення про поновлення Тамари Качали на посаді ректора ЧДТУ.

20161020_143321

– Я звернулася до суду, бо вважаю, що моє звільнення з посади ректора Черкаського державного технологічного університету, є незаконним. Як було встановлено під час розгляду справи, я була звільнена з посади ректорства ЧДТУ за невиконання умов контракту від 16 червня 2014 року. Як зазначено у наказі про моє звільнення від 18.06.2015 року підставою дострокового розірвання зі мною контракту став лист ДІНС від 23.04.2015 року, – висловила Тамара Качала свою думку на судовому засіданні.

Крім листа ДІНЗ було проаналізовано акт перевірки від 19.04.2015 року, за наслідками якого було складено лист ДІНЗ, попереднім судом (Придніпровським) було встановлено, що обидва документи не містять порушень, які б свідчили про порушення Качалою пунктів контракту, що й підтримує Качала:

“…Змістом наказу 250-3К від 16.06.2015 року вбачається, що названий акт не був підставою для видання наказу про дострокове розірвання зі мною контракту. До того ж вважаю, що рішення Придніпровського районного суду про моє звільнення та поновлення мене на посаді ректора ЧДТУ на умовах контракту є правильним та обґрунтованим, відповідає встановленим обставинам справи та норм матеріального права і прошу залишити його в цій частині в силі”.

20161020_143933

– Ми змушені були звернутися до апеляційного суду, оскільки рішення Придніпровського районного суду від 28.08.2016 року винесено з грубим порушенням як матеріального, так і процесуального права. Як було встановлено в суді апеляційної інстанції, не було досліджено підстави звільнення. Суддя на власний розсуд виправдав порушення, допущені пані Качалою під час її ректорства на посаді, та, фактично, звільнив її від відповідальності, – висловив думку Міністерства освіти заступник директора департаменту правового забезпечення Міністерства освіти та науки України Олександр Костюченко. 

Як пояснила головний спеціаліст відділу з питань кадрового забезпечення підвідомчих закладів та установ Валентина Проценко, перевірка, через акт якої і було передчасно звільнено Тамару Миколаївну, виникла через те, що “не встигла пані Тамара стати на посаду, як почалися поступати скарги в усі можливі інстанції – до правоохоронних органів, Державної інспекції, народних депутатів, Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента…”. Тоді ж і було викрито активну незаконну діяльність Качали.

До слова, на судовому засіданні пані Качала зізналася у порушеннях, виявлених актом перевірки, хоча лише з тими, які стосувалися виключно її, а не попереднього ректора університету, називаючи порушення несуттєвими.

20161020_143342

18 жовтня 2016 року розпочалися повторні вибори ректора, які були зірвані у травні. Проте і цього разу не обійшлось без “пригод” – по телефону анонімно повідомили про замінування університету. У Міністерстві освіти та науки України підозрюють, що це справа рук Тамари Качали.

25 жовтня 2016 року відбулося останнє судове засідання по справі екс-ректорки. Апеляційний суд Черкаської області відмовив Тамарі Качалі у поновленні на посаді ректора ЧДТУ. Рішення судді Придніпровського районного суду м. Черкаси Клочка О.В. – скасовано.

Наступного дня, 26 жовтня 2016 року, у ЧДТУ відбувся другий тур виборів, який, на щастя, пройшов спокійно. Відтепер майбутнє ЧДТУ у руках ректора Олега Григора.

16fb2b591cf5db1f490423d481828f77

Фото із сайту: el.kz

Що залишилось робити Тамарі Качалі – чекати запрошення на судові засідання за  відкриті кримінальні провадження…

Реклама