Бізнесмен-переселенець радив на Черкаському інвестиційному форумі, як вийти на міжнародний експортний ринок

Бізнесмен-переселенець радив на Черкаському інвестиційному форумі, як вийти на міжнародний експортний ринок
в Новини

Який шлях чекає на бізнесменів, які хочуть експортувати на міжнародний ринок, радив на Черкаському Інвестиційному форумі бізнесмен-переселенець, директор компанії “Chemical Elements Ukraine” Ілля Леоненко.

Хімічна компанія підприємця переїхала до Черкас з Донецька, понісши при цьому певні втрати. Зокрема, на переїзд було витрачено близько мільйона гривень.

– Бізнес не довіряв державі, це всім відомо. Але тепер те, що ви робите, це колосальна допомога. Але хочу вам сказати, що нас ніхто не чекає на світових ринках. Сільськогосподарської продукції недостатньо, потрібно переробляти. Нас ніхто не знає, а якщо не знає, то і не хоче, – сказав Ілля Леоненко.

Як керівник хімічного підприємства, він зауважує, що в цій галузі зовсім не бачить практичної підтримки. Зокрема, і в галузі підготовки кваліфікованих експертів. На його думку, Україна досі залишається сурогатною країною, яка більше експортує сировину, а не перероблену продукцію.

– У мене поки немає відчуття, що ми готові зробити прорив у плані реальних речей, – зауважив Ілля Леоненко. – Хто з вас експортує в Індію, Канаду? А це ж реальний стан справ. Світовий ринок дуже важкий і це серйозна боротьба за місце під сонцем. Але я вірю в український бізнес, тому що амбіції є. Але потрібно налаштовуватися на велику боротьбу.

Також він порадив, щоб кожен бізнесмен, який планує вийти на міжнародний ринок, виконав “домашнє завдання”. Зокрема, потрібно почати з вивчення англійської мови, хто її ще не знає. Адже це, на його думку, основа, з якої почнеться шлях на міжнародний ринок.

Нагадаємо, сьогодні на Черкащині проходить Третій Інвестиційний форум, на якому всі присутні мають змогу знайти своїх партнерів та друзів.

Довідково: Ілля Леоненко – директор підприємства ”Донецьк-Реактив”. Воно виготовляє хімічні реактиви для атомних станцій. Завод у Донецьку зупинився весною 2015-го року. Частину виробництва та 25 працівників заводу перевезли до Черкас.

Реклама