БЛОГ: «Бунт» у Черкасах показав слабкість влади Зеленського, — Рубан

ruban
besplatka_728_90_ukr

Реакція Зеленського та чиновників ОПУ була неадекватною – місцевому самоврядування не можна погрожувати. Тим більше, якщо виконати погрози є незаконним і неможливим.

На послаблення карантину відкрито також пішли у Дніпрі. Без будь-яких оголошень карантин де-факто ослаблено в Одесі. Навіть Чернівці відкрили ринки. Замість безсилих погроз центральна влада мала б допомогти регіонам і доручити місцевому самоврядуванню самому регулювати карантинні заходи.

Бунт у Черкасах – прямий наслідок «велюрової» несправедливості, на яку влада відреагувала з запізненням і тільки після того, як про це стало відомо громадськості. Тобто, якби ресторан «Велюр» не спіймали – несправедливість тривала б і далі.

ОДА ще раз довела своє безсилля і не вміння вплинути на самоврядування. Потрібно завершувати реформу децентралізації, яку успішно почав Порошенко. Необхідно замість ОДА та РДА створити інститут префектів із правами і механізмами реально протистояти сепаратизму.

Команда Зеленського і сам Зеленський за останній рік неодноразово демонстрували зневагу до різного рівня самоврядування. У серпні 2019 року Офіс президента заблокував фінансування місцевим бюджетам 7,6 млрд грн із Державного фонду регіонального розвитку і 2,5 млрд грн на програму соціально-економічного розвитку. При тому робилося це в абсолютно неправовий спосіб — листом глави Офісу Президента.

Потім Зеленський і його команда вирішили «сісти на київські потоки» і усунути від влади міського голову Києва В.Кличка. Мер Києва зупинив цей сценарій кулуарним способом та інтригами – звернувшись за допомогою до особистого адвоката Трампа Руді Джуліані. Як виявилось на слуханнях по імпічменту Трампа у другій половині 2019 року, Руді Джуліані зустрівся з помічником Зеленського А.Єрмаком і зупинив атаку на Кличка.

Під час своїх візитів у регіони на початку президентської каденції у 2019 році заради піару Зеленський хамив представникам органів місцевого самоврядування, виганяв їх із зустрічей, погрожував кримінальним переслідуванням. Ця доля не обминула навіть таких популярних міських голів, як міський голова Дніпра Б.Філатов. Ніхто до Зеленського так по-хамськи з місцевим самоврядуванням ще не розмовляв.

На початку 2020 року склалася дуже складна ситуація з трансфертами місцевим бюджетам. За січень-лютий 2020 року з Державного бюджету місцевим бюджетам було перераховано міжбюджетних трансфертів в обсязі лише 27 526,2 млн грн, що на 43,4% менше (-21 109,7 млн грн), ніж у аналогічному періоді 2019 року. Цікаво, що міський голова Черкас Бондаренко – це той самий голова, якому влітку 2019 року Зеленський давав «наказ» до лютого 2020 року побудувати 2 школи і 2 дитячі садки. Якби Зеленський був більш компетентним у цих питаннях, то знав би, що спочатку треба знайти кошти на будівництво, внести зміни до бюджету Черкас.

Це немала для Черкас сума: Мінрегіон свого часу озвучив цифри — вартість будівництва однієї школи на 1000 учнів становить близько 100 млн грн, вартість одного дитячого садка на 300 дітей – 38 млн грн. Також Зеленський мав би знати, що суто процедурно буде дуже добре, якщо за пів року підготують проєктну документацію. Плюс час на проведення тендерів на закупівлю товарів і послуг при будівництві. Ну, і, врешті, саме будівництво.

Сергій Рубан

Керівник Черкаської міської організації

політичної партії «Європейська Солідарність»

* Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

First1

Можливо Вас зацікавить