Бюджет-2017: які зміни очікують на черкасців у наступному році

groshi_biznes
престо 728_90_ранкова кава

Бюджет Черкас на наступний рік складатиме 2,5 млрд грн. У порівнянні з минулим роком він збільшився на 400 млн грн. Проект бюджету має бути прийнятий до 25 грудня 2016 року. 

- Зараз ми ставимо перед собою амбітні плани по наповненню міського бюджету. Його наповнення уже зросло у порівнянні з минулим роком на 16%. Особливо це стосується загального фонду, який зростає майже на 400 мільйонів гривень. Але це не остаточний варіант бюджету, оскільки ми до нього повернемося, коли ми матимемо залишки на 1.01.2017 року і можемо на ці залишки змінити видатки міського бюджету і уточнити призначення. В основному, я думаю, це будуть видатки, які ми спрямовуватимемо в бюджет розвитку, — розповіла керівник департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган.

Уже зараз можна сказати, що у наступному році всі галузі органів місцевого самоврядування будуть на  100% забезпечені заробітною платою.

- На 43 мільйона гривень ми зменшуємо видатки по всім галузям, які підпорядковані департаменту освіти і спрямовуємо ці кошти в ті 72 мільйона на забезпечення видатків по заробітній платі сфери охорони здоров’я. І залишається провести заходи з оптимізації в галузі охорони здоров’я на 29 мільйонів гривень, а в галузі освіти на ці 43 мільйони, про які ми говорили. Тоді у нас буде 100% забезпечений фонд заробітної плати та енергоносії, що вимагають від нас бюджетних коштів, — пояснила ситуацію із фондом заробітної плати у наступному році Наталія Володимирівна.

На жаль, і в цьому році міський бюджет отримає додаткові навантаження, які з себе зняла держава і переклала на місцеве самоврядування. У минулому році це навантаження сягнуло 200 млн грн. Сюди входили пільгові перевезення, професійно-технічна освіта, часткова компенсація різниці в тарифах, освітні та медичні субвенції. Таку ж суму має направити на ці додаткові витрати  міський бюджет і цього року.

- Держава, на превеликий жаль, вважає такі видатки неефективними і замість проводити послідовні реформи перекладає їх на плечі місцевих бюджетів, — наголосила директор департаменту.

Проте вона відзначила, що є надія, що держава відшкодує певну частину витрат.

Окрім того, наголосив секретар міськради Олександр Радуцький, в міському бюджету може з’явитися резерв у розмірі 33,8 млн грн, оскільки міський голова звернувся до обласної ради, щоб вони взяли на себе утримання дітей, що проживають в області і приїздять на навчання в м. Черкаси.

Окрім того, в міському бюджеті закладена сума у розмірі 75 млн грн на гарантований борг.

- Це ті кошти, які ми не можемо залучати і під них заводити капітальні видатки. Вони лежать у нас як гарантійні, якщо Теплокомуненерго і Черкасиводоканал не зможуть погасити кредити, то ми за них ці 75 мільйонів маємо віддати. У цьому році ми вже витратили на погашення боргів наших комунальних підприємств по Теплокомуненерго 9 мільйонів гривень, а по водоканалу чекатимемо кінця року, — розповів Олександр Радуцький.

У бюджеті розвитку також будуть враховані проекти, які здійснюються за рахунок Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), це, зокрема, проекти громадського бюджету (10 млн грн), а також кошти для департаменту економіки та розвитку під Програму соціально-економічного розвиту (241 млн грн).

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить