Бюджет-2019 від Уряду Гройсмана: що принесе громадянам новий фінансовий рік?

гройман бюджет
besplatka_728_90_ukr

Збалансований основний фінансовий документ України дозволить в наступному році збільшити витрати на соціальний захист, ремонт дорожнього фонду та розвиток децентралізації

- Ми передбачили всі сфери, які будемо підтримувати. Мова про безпеку і оборону, освіту, охорону здоров’я, розбудову доріг, питання енергоефективності, розвитку децентралізації, — Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман.

il vycherpno


Соціальний захист – пріоритет нового бюджету


Проект бюджету на наступний рік відбиває задекларований принцип урядової соціальної політики: «держава захистить всіх, хто потребує державної допомоги». З нового року зросте прожитковий мінімум: до кінця 2019 року він становитиме 2027 грн.

З початку року мінімальна заробітна плата збільшиться до 4173,00 грн., а з 1 березня вперше будуть автоматично проіндексовані пенсії в залежності від зростання інфляції та середньої заробітної плати.

Крім того зростуть і військові пенсії. Приблизно півмільйона військових пенсіонерів отримають підвищені пенсії – в середньому на 738 грн. – вже з початку року.

Завдяки збалансованості основного фінансового законі України грошей вистачить також і на субсидії.

- Запланована загальна цифра на субсидії – 58 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів – на стандартну програму субсидій, — повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова. – Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право.

Як зазначила міністр, програма надання субсидій буде розширена в плані переходу на монетизацію. Повністю монетизовані субсидії – у вигляді грошей на рахунку держбанку – з 1 січня почнуть отримувати ті, хто вперше звернеться за допомогою. На це Міністерству соціальної політики в 2019 році виділяється 20 млрд. грн.


Інвестиції в дітей – інвестиції в майбутнє


 

У наступному році освіта залишиться одним із пріоритетів соціальних видатків. 1,5 млрд. грн. субвенції буде виділено на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти. На ключову реформу Міністерства освіти і науки – Нову українську школу – передбачено 950 млн. грн.

 — Не зважаючи на усі складнощі бюджету наступного року, ми все ж заклали співмірну  інвестицію на наступний рік — 1 мільярд гривень на освітнє середовище для першокласників, що прийдуть навчатись у 2019 році, — розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. — Лише підтримуючи постійні інвестиції, можна здійснити справді глибоку реформу, — додала вона.

Вона також зазначила, що наступного року всі педагогічні працівники отримають підвищення зарплати на 9%.


Стимулювання розвитку громад


Децентралізація – одна із ключових реформ в Україні, яка дала поштовх до реалізації в об’єднаних громадах важливих змін.

Для створення комфортного та безпечного середовища для життя людини в ОТГ на підтримку регіональних інвестпроектів з бюджету-2019 буде спрямовано 12,8 млрд. грн. Ще 2,1 млрд. грн. державної субвенції буде спрямовано на розбудову якісної сучасної інфраструктури в ОТГ.

 


Безпечні і якісні дороги


Розвиток дорожньої інфраструктури залишається одним із пріоритетів бюджетного фінансування і в 2019 році. Для того, щоб повною мірою використати фінансові можливості, передбачені державним бюджетом на наступний рік – а це 14,7 млрд грн  субвенції на місцеві дороги — розроблена Стратегія розвитку доріг Черкащини.

 - Ми продемонструємо, які ми бачимо найперші шляхи для вирішення питань ремонту доріг. Потім вони будуть підкріплені відповідним фінансовим ресурсом, — повідомив голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець. — Такі рішення будуть оприлюднені, і кожен житель Черкащини зможе контролювати, наскільки наші задекларовані дії будуть відповідати нашим реальним справам, і основне — наскільки ефективно і якісно це буде зроблено.

 

 


В планах – поступове зростання економіки


 

В пакеті з проектом держбюджету на наступний рік подавалися законопроекти, прийняття яких дозволило збільшити дохідну частину на 17,7 млрд. грн. Також, у держбюджеті на наступний рік закладено зростання ВВП на 3%.

  — Наше завдання, — відзначив Прем’єр-міністр,  – утримати стабільність і забезпечити додаткове зростання. Головне, аби бюджет залишався збалансованим. А коли буде збережено баланс, ми збережемо стабільність, зможемо розібратися з борговою ситуацією, забезпечимо зростання економіки – додав Володимир Гройсман.

В цілому, експерти зазначають що бюджет-2019 року може стати фундаментом економічної стабільності і розбудови країни, оскільки передбачає збалансоване фінансування всіх пріоритетних сфер.

 

 

Можливо Вас зацікавить