«Час декількох провчить, щоб урок був усім», — Араік Мкртчян про те, як побороти корупцію в органах влади (Відео)

Мкртчян
besplatka_728_90_ukr

Погані дороги, нові кадрові призначення, візит Президента та зловживання у владі місцевого рівня – все це стало темою розмови черкаського підприємця Араіка Мкртчяна у студії «Вичерпно».

- Я тільки повернувся із зустрічі з одним депутатом міської ради. Ми довго дискутували про міські справи і він повідомив, що за його підрахунками, з міського бюджету відмивається близько 100 мільйонів гривень. Ви уявляєте, які це гроші? Нагадаю, що в міській раді сидить 42 депутата і, звісно, дістається не всім.

На думку підприємця, ця цифра цілком пояснює, за рахунок чого деякі народні обранці за час каденції значно покращують свій матеріальний стан:

- Цікавий аспект. Людина не працює, стає депутатом. Майже відразу всі переодягаються, але не акцентуємо на цьому увагу, скинемо на те, що у них батьки у селі гарно заробляють і купують їм брендові речі. Але питання в іншому: де протягом трьох років взялася нова автівка, квартира?Сьогодні заправити машину – це гроші, їздити по таких дорогах – також гроші. Звідки вони їх беруть? Вони ж по факту так і залишаються безробітними.

Як говорить Мкртчян, слід політичної корупції варто шукати не у деклараціях:

- Я розумію, що на них це не записано. Від того, що ви написали на чуже ім’я автівку, це не означає, що вона не ваша. Я не бачив, щоб хтось купив нову машину і сказав візьми покатайся, можеш поки не віддавати. Так же не буває, правда? Зрозуміло, що ви записали на кума-свата-брата, але звідки ви гроші взяли на такі покупки? Думаю час декількох провчить, щоб урок був усім.

69868525_503535233552244_7773632665340608512_n

- Я інколи починаю розуміти міського голову. Скажу чому. Кожний депутат за свою підняту руку хоче на свій округ грошей, щоб до наступних виборах забезпечити собі перемогу. У дворах кладуть асфальт, плитку. Я розумію, це також треба. Але не тоді, коли центральні магістралі у жахливому стані. Треба закінчити великі дороги, привести до ладу лікарні, садочки, школи. У лікарнях не можуть бути ліжка сторічної давнини. Інакше порядку у місті ніколи не буде, — наголошує Мкртчян.

Крапку у цьому питанні зловживань і корупції, на думку підприємця, мають поставити правоохоронні органи.

- Я думаю, що із зміною влади, мають відбутися кардинальні зміни. Сьогодні при владі фактично одна партія. На них вся відповідальність. Вони можуть побороти корупцію, якщо, звісно, не очолять її. Але коли всі кадри зверху донизу будуть оновлені, вся відповідальність ляже на них. Тут вже ніхто не «спригне».

First1

Можливо Вас зацікавить