«Частіше заглядайте у словник…»: як відомі черкасці диктант писали

04
unnamed

«Не боятися заглядати у словник» порадила після сьогоднішнього диктанту, який пройшов у прес-центрі видання «Вичерпно» до Дня української мови та писемності, кандидат філологічних наук, доцент кафедри методики навчання, стилістики і культури української мови ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олена Красовська.

06

Спробувати свої сили завітали сьогодні черкаські політики, чиновники, викладачі і студенти. Зрештою, кожен з них не побоявся, щоб його диктант перевірили публічно.

01

Запропонований диктант був взятий із збірника диктантів і розрахований на школярів 9-11 класів.

Вивчати українську мову почав лише в 2000 році, коли переїхав в Україну, зізнається депутат обласної ради від ВО «Свобода» Юрій Ботнар, який допустив лише одну орфографічну помилку, таким чином отримавши оцінку «10». Хоча і відразу зізнався, що правил ніколи не вчив, лише багато читав книжок.

02

«Почав вивчати мову в 2000 році, коли повернувся на історичну Батьківщину. Але відтоді День української мови для мене щодня. Коли мене запросили, я відразу погодився, оскільки хотів себе перевірити, тим паче я публічна людина, тому, думаю, маю приймати такі виклики», — розповів Юрій Ботнар.

Його соратниця по партії Оксана Ковбоша зробили дві помилки, таким чином посівши умовно друге місце по грамотності.

По 4 помилки допустили «порошенківець» Сергій Рубан, викладач ЧНУ та очільниця ГО «Книжковий маестро» Людмила Фіть та бізнесмен Армен Акопян. Останній зізнався, що навіть не очікував на такий результат, думав, що напише гірше.

08

03

На 8-9 балів написала і студентка ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Анна Савич. Дівчина пообіцяла, що буде вдосконалювати свої знання.

Три пунктуаційні та дві орфографічні допустив заступник голови ОДА Віталій Коваль:

«Люблю ставити тире. Це те, що можу сказати про пунктуаційні помилки. А з орфографії неправильно написав «на віки вічні» (написав «віки-вічні» — ред.) та «не сказані» (написав «несказані» — ред.). Результат, думаю, достойний. Але головне, щоб ми своїм прикладом показали, що українською мовою потрібно послуговуватися в усіх сферах життя».

05

Середній результат із 6 помилками отримав депутат міськради Костянтин Чернецький.

07

Відзначився кількістю помилок заступник міського голови Ігор Коломоєць, допустивши 11 помилок. Проте він пообіцяв, що буде вдосконалювати знання української мови і навіть готовий задуматися про відвідини курсів.

11

09

А от секретар міської ради Олександр Радуцький допустив аж 13 помилок, з яких 11 орфографічних та 2 пунктуаційні. Як пояснила викладач, відчувається вплив російської мови, тому вона порадила почитати правопис і прийти на курси до університету. Крім того, часті випадки неправильного написання «не» з дієсловами.

– Мені в школі найважче було засвоїти написання «не» з дієсловами, — прокоментував свої помилки Олександр Романович. – Останній раз диктант я писав років 30 тому, коли закінчував школу. З української мови мав оцінку «4» (за старою системою оцінювання). Своїм прикладом хочу спонукати людей не тільки вчитися говорити українською мовою, але й писати.

Усім, хто сьогодні долучився до написання диктанту, Олена Красовська порадила частіше заглядати у словник і перевіряти себе.

– Треба дивитися у правопис, тому що там містяться всі правила, які є в українській мові на сьогодні. Бажано це робити частіше. Можна походити і на курси, це абсолютно не соромно. Звичайно, тим, хто допустив 11 помилок, потрібно вдосконалювати свої знання, але це не значить, що на них потрібно ставити хрест, — прокоментувала Олена Михайлівна.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить