Через ремонт доріг під керівництвом Смілянського району захиталося крісло

yama_doroga
besplatka_728_90_ukr

З державного бюджету на 2018 рік на утримання і ремонт доріг загального користування місцевого значення передбачено понад 391 млн грн. З них на поточний і середній ремонт — понад 204 млн грн, поточний і дрібний ремонт — більше 110 млн грн і на ремонт доріг комунальної власності 76 млн грн.

Таку інформацію під час сьогоднішньої координаційної наради озвучив керівник  Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сергій Чубань.

Однак ремонтні роботи розпочалися не по всіх районах, оскільки досі деякі з них навіть не виготовили проектно-кошторисну документацію.

- Перелік об’єктів на проведення поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах сформований і погоджений Державним агентством автомобільних доріг України 5 травня 2018 року. Також сформований перелік першочергового поточного ремонту та експлуатаційного утримання на цих же дорогах. Прийняття цих документів дало можливість районним адміністраціям та органам місцевого самоврядування виготовити проектно-кошторисну документацію, — розповів Сергій Чубань.

Оперативно в оформленні ПКД спрацювали Канівський, Жашківський, Христинівський, Шполянський, Золотоніський, Катеринопільський райони та місто Сміла, там вже оголошені й тендерні процедури. На сьогоднішній день вже виготовили ПКД та готові до тендерних процедур Драбівський, Корсунь-Шевченківський та Черкаський райони. У стадії коригування перебувають дефектні акти у Городищенському, Тальнівському, Уманському, Смілянському та Маньківському районах.

Що стосується виготовлення ПКД на ремонт комунальних доріг, то найгірша ситуація в містах Золотоноша та Умань, аналогічна ситуація в Кам’янському та Смілянському районах, по автомобільних дорогах Сміла-Березняки та Райгород-Кам’янка (мова йде про 32 млн грн).

- Зволікання із виготовленням ПКД відтерміновує початок ремонтних робіт, — наголосив керівник департаменту.

Така ситуація обурила голову Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка. Зокрема, що стосується Смілянського району, який на всю Україну прославився своїми дорогами, очільник області поставив чіткі терміни по виготовленню проектно-кошторисної документації.

- Якщо ви мені будете такі відповіді давати, то краще пишіть заяву і займайтеся своїми справами (голова ОДА до керівництва Смілянського району — ред.). У нас часу вже немає. Ви просто не зможете тоді  в цьому році використати ці кошти. У вас є час до п’ятниці. В п’ятницю або кладете мені документи на стіл, або заяву, — сказав Юрій Олегович, зауваживши що всі райони мають активізуватися, оскільки на умовах співфінансування на ремонт доріг мають ще виділяти кошти РДА, ОТГ та органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року управління дорогами загального користування місцевого значення передано обласним державним адміністраціям.

Протяжність доріг загального користування місцевого значення по Черкаській області становить 4372 км, що складає 71% від загальної протяжності доріг загального користування місцевого значення. З них обласних — 3787 км, районних — 584 км. На мережі доріг розташовано 319 мостів та шляхопроводів.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить

  • Гость

    Наверное надо проверить ещё и органы «обласні державні адміністрації» которые не принимают дефектные акты, которые в свою очередь пишет «комисия (я так понимаю не просто людей, а специалистов)». А то как-то попахивает корупцией… (не закажешь здесь, на получишь, или за подпись надо что-то «придумать»)….