Через тиждень питання забудови Соснівки винесуть на громадське обговорення

Через тиждень питання забудови Соснівки винесуть на громадське обговорення
в Новини, Суспільство

Черкаською міськрадою було прийнято рішення доручити департаменту архітектури змінити цільове призначення земель між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 із рекреаційного призначення на житлову зону.

Справа в тому, що на зазначеній території інвестор, який орендує землю, захотів змінити цільове призначення і будувати не готельний комплекс, як пропонував раніше, а житловий.

В міській раді сьогодні провели громадські обговорення цього проекту. Ініціатором цих обговорень виступила ПП “Національний корпус”. У них також взяли участь депутати міськради, представники департаменту архітектури та громада міста.

– Сьогодні ми маємо там історичну зону рекреаційного значення, і цю землю хочуть забудувати. Свою думку стосовно цього вже висловили археологи. За їх словами, ці землі мають археологічне та історичне значення, – зазначив очільник “Національного корпусу” Дмитро Кухарчук. – Цей процес був непрозорим, майже ніхто з жителів міста про це не знав. Мали відбуватися громадські обговорення. Але проблема в тому, що ці громадські обговорення виявилися формальними: люди мали підніматися на третій поверх і писати пропозиції. Ніякого круглого столу не було. В мене склалося враження, що нас хочуть обманути.

Директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін ознайомив присутніх із документами, зокрема, розповів про звернення підприємства “Міськбуд-плюс”, яке має на цих землях орендовану ділянку, щодо можливості розміщення доступного житла та громадської забудови на вказаній земельній ділянці.

Мова йде про ділянку площею 5,37 га по вул. Мендєлєєва, 4. Ділянка має неналежний санітарний стан. Туди роками звозилося будівельне сміття. Крім того, в користуванні підприємства є ділянка по вулиці Підгірна площею 3,19 га, також рекреаційного призначення.

Черкаська міськрада прийняла рішення “з метою раціонального використання територій, вільних від багаторічних зелених насаджень, проведення заходів по укріпленню схилів та запобіганню зсувів і ерозій ґрунтових мас, враховуючи дефіцит вільних земельних ділянок в межах міста для розміщення доступного житла та закладів первинного обслуговування, доручити департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради направити звернення до виконавця актуалізації генерального плану міста Черкаси ТОВ «Інститут Харківпроект» про внесення змін до містобудівної документації міста та включення земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4 в м. Черкаси до території житлової та громадської забудови”.

Відповідь розробників генерального плану була наступною: розробити детальний план цієї території та провести громадські обговорення, і вже після цього включити його в генплан міста. Іншими словами, розробники генплану не пішли на ризик, а запропонували спочатку  розробити детальний план на місці і погодити його з містянами.

Депутат міськради Павло Карась заявив, що в даному випадку є порушення закону про містобудівну діяльність.

– Тут немає детального плану забудови території. В даному випадку ми бачимо лише пропозицію фірми на свої 8 гектарів. Детальний план території може розроблятися на частину міста (наприклад, квартал), а не не на окрему ділянку, – сказав депутат.

Виступив перед присутніми і черкаський журналіст Валерій Воротник.

– Я добре знаю, що мова йде про так звану дачу Андрєєва. Раніше там був великий парк, – розказав він. – Із приходом радянської влади він занепав. Але там залишилися насадження реліктових дерев. На запропонованому варіанті ми бачимо три великі “свічки” на території, де зараз є ліс. Я зараз виходжу за рамки того, як ця ділянка опинилася фактично в приватних руках – у довготривалій оренді. Всім відомо, що це найбільш приваблива земля для будівництва в Черкасах.

При цьому він зазначив, що йому хотілося сміятися, коли він почув про “доступне житло”.

– Я чув, що там побудують тисячу квартир і черкащани отримають житло. Але вони його не отримають, а куплять. І все це коштуватиме мільйони доларів. Це буде елітне житло. Плюс паркувальні місця. Ви можете уявити, що в такому разі являтиме собою ця ділянка?

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, у свою чергу, виступив перед присутніми і запевнив, що без погодження громади ніхто нічого забудовувати не буде.

Одна з містянок звернулася до міського голови, заявивши, що громада боролася і буде боротися проти забудови Соснівки, а нові багатоповерхівки порівняла із “раковою пухлиною”, яка буде там розростатися у разі затвердження цього проекту.

Ще кілька спікерів висловили позицію про те, що цю забудову ні в якому разі не можна погоджувати, але облагородити Соснівку все ж потрібно. Зокрема, зробити щось із яром, засипаним будівельним сміттям, і “напівзаконними” будиночками на палях.

Представник підприємства-інвестора, у свою чергу, запевнив, що будівництво планують на місці дачі Андрєєва, а не там “куди ходять відпочивати діти”. При цьому зазначив, що поряд із благоустроєм території фірма має щось і заробити.

Зрештою, учасники зібрання вирішили, що громадські слухання з цього питання відбудуться через тиждень о 16:00 у Будинку культури ім. Кулика.

Поряд із цим, вирішили звернутися до міського голови із проханням ветувати рішення, пов’язані з цим проектом.

Реклама