«Черкаси пасуть задніх у створенні центрів первинної медико-санітарної допомоги», — Олег Найдан

WIN_20160401_12_26_37_Pro
besplatka_728_90_ukr

Про розвиток сімейної медицини в області, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги під час засідання колегії облдержадміністрації доповів заступник начальника – начальник відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, бухгалтерського обліку та наукової роботи Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан.

Він зазначив, що з 2002 року в області розпочато розвиток мережі закладів загальної практико-сімейної медицини.

WIN_20160401_11_17_14_Pro

«Станом на 1 січня 2016 року кількість існуючих підрозділів загальної практико-сімейної медицини становить 175, що на 5 (3%) більше, ніж на початок 2015 року. А підрозділи сімейної медицини функціонують у 28 закладах, а саме в: 13 центрах первинної медико-санітарної допомоги, 8 ЦРЛ, 6 міських поліклініках та 1 міській лікарні», — говорить Найдан.

За його словами, в області працює 383 лікаря та 646 медичних сестер загальної практико-сімейної медицини. Тому кількість посад лікарів ЗПСМ у 2015 році збільшилась на 38 посад. Але є і проблемні райони, де спостерігається найнижчий відсоток укомплектованості штатних посад фізичними особами у закладах ЗПСМ, зокрема: Драбівський (37%), Лисянський (38%), Тальнівський (39%), Чигиринський (48%) та Черкаський (55%) райони.

«Щодо ж залучення молодих спеціалістів, то в області не сприяють їхньому закріпленню на місцях, особливо в сільській місцевості. Тому я прошу взяти це питання під контроль», — акцентував Олег Володимирович.

Увагу присутніх також звернув він на те, що залишається проблемним і питання матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практико-сімейної медицини, яке потребує істотного покращення, адже 100-відсоткового оснащення не має жодна амбулаторія. А на кінець звітного періоду у лікарських амбулаторіях нараховується 187 автомобілів, що складає лише 32% від потреби.

Щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД), то пан Олег акцентував, що перший було створено наприкінці 2013 року, а впродовж 2014 року організовано ще 12 центрів, в т.ч. 1 — в місті обласного підпорядкування та 11 — в сільських адміністративних районах. Але ще не створені центри у 8 районах та 3 містах обласного значення: Городищенському, Золотоніському, Кам’янському, Катеринопільському, Лисянському, Маньківському, Монастирищенському, Тальнівському та містах Сміла, Черкаси, Умань.

Отож Управління визначило основні напрямки розвитку первинної медико-санітарної допомоги в області, зокрема:

- створення центрів первинної медико-санітарної допомоги у регіонах області (8 районних ЦПМСД та 3-х міських);

- розширення мережі амбулаторій та їх матеріально-технічне забезпечення;

- з метою закріплення молодих фахівців на робочому місці забезпечення та виділення їм у разі потреби необхідного житла.

«На превеликий жаль обласний центр — Черкаси, який має показувати приклад у вирішенні питання щодо створення ЦПМСД пасе задніх», — каже Олег Найдан.

First1

Можливо Вас зацікавить