Черкаські депутати не прийняли бюджет, бо немає рішення виконкому

26735595_1388564764605164_1856779537_o
unnamed

Сьогодні на сесії Черкаської міської ради почали розглядати проект бюджету на 2018 рік. Однак між депутатами виникла суперечка: чи повинні вони його розглядати без рішення виконкому, який сьогодні був розпущений рішенням сесії.

Зокрема, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відзначив, що зараз цей проект рішення подав він та бюджетна комісія. Однак у депутатів виникли питання щодо протоколів комісії, чи дійсні вони.

Однак якщо навіть сьогодні і буде проголосований бюджет, вступить в дію він тільки через місяць, і зарплати бюджетникам все одно не вдасться виплатити.

- У будь-якому випадку 1/12 потрібно затвердити. Кошторис на 1/12 вже затверджений, а бюджет — ні. Потрібно рішення виконкому на 1/12. Навіть якщо ми сьогодні приймемо бюджет, він вступить в дію тільки через місяць. Нам у будь-якому разі потрібно приймати 1/12 рішенням виконкому, —  наголосила директорка департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган.

Також Наталія Джуган додала, що місто вже зараз знаходиться поза бюджетним законодавством. Наразі потрібно розблокувати бюджетні установи.

- Ми сьогодні знаходимося поза межами бюджетного законодавства. Я 7 грудня 2017 року подала проект бюджету на наступний рік, виконком не затвердив цей проект і не подав на розгляд ради. Сьогодні відповідно до 79 статті ми могли б жити згідно до 1/12, але це не рішення про бюджет, а рішення про порядок фінансування до затвердження бюджету, — сказала чиновниця.

У свою чергу, до міського голови звернувся депутат Руслан Зоря:

- Прийняття бюджету все одно не дозволить фінансувати бюджетні установи. Перестаньте займатися популізмом і брехнею. Ви зараз зірвете сесію і все закінчиться.

- Протягом 3-4 днів міський голова подасть новий склад виконкому, може ще старий проголосує. Але ми не маємо права перетворювати місто Черкаси на Черкаську народну республіку. Ми маємо жити за законом. Не перетворюйте Черкаси на якусь окрему країну. Рішення виконкому немає, тому проект не може йти на розгляд сесії. Нам виконком нічого не передав досі, — додав секретар міськради Олександр Радуцький.

Депутат-«свободівець» Ярослав Нищик сказав, що фракція ВО «Свобода» не буде голосувати за бюджет:

- Депутати фактично не мають за що голосувати. Цей проект рішення не приведе до того, що бюджетники отримають зарплати, а незахищені верстви населення — соціальні виплати, — заявив «свободівець».

Так само участі в голосуванні не будуть брати фракції ПВД та БПП, депутатська група «Громадянська позиція». 

Натомість депутат Павло Карась зауважив, що міський голова, депутати та постійно діючі комісії мають право подавати проекти рішення, в тому числі про бюджет.

- Так, чинне законодавство визначає трохи іншу процедуру. Але якщо зараз депутати проголосують за бюджет, це не суперечитиме чинному законодавству, адже є Закон України «Про місцеве самоврядування», — сказав депутат.

Але депутат Олександр Згіблов відзначив, що в Законі про місцеве самоврядування йдеться, що все вищезазначене має відбуватися відповідно до бюджетного кодексу.

- Сесія — це вищий орган, ніж виконавчий комітет, вона має право приймати бюджет, — перед початком голосування за бюджет 2018 року зауважив Анатолій Бондаренко.

Зрештою, «за» бюджет проголосувало лише 17 депутатів із 38 присутніх.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить