
5 вересня у Черкасах відбувся Перший всеукраїнський профорієнтаційний захід «Місто професій». Дітям різного віку надали можливість спробувати себе у ролі рятувальників, міліціонерів, бізнесменів та ще безлічі цікавих спеціальностей.
На території паркової зони Долина Троянд розмістилися представники десятка різноманітних галузей. Кожна дитина могла обрати захоплення, яке в майбутньому може стати її роботою. Найбільшою популярністю користувалися служби НС, МВД, експертна служба, вибухотехніки, будівельники, продавці-консультанти та кінологи. Щоб почати працювати, потрібно було отримати паспорт. Діти із захопленням бралися до роботи і отримували за це грошову винагороду. Свою першу заробітню плату вони могли витрати у магазині солодощів.
Організатором проекту стала редакція журналу «Community». За словами керівника заходу Наталії Шувар ідея виникла завдяки дітям головного редактора.
— У нього два хлопця, які кожного дня хотіли бути кимось іншим: то вони космонавти, то вони пожежники, то –– міліціонери. І ми хотіли показати їм саму суть усіх цих структур. Тому минулого року у Житомирі були лише структури ДСНС і МВС. А вже цього року у нас тут представлені найяскравіші представники бізнесу, — розповіла вона.
Батьки із задоволення приводили малечу на захід, бо це чудова можливість показати дітям необхідність і важливість кожної професії. Уже зараз юні робітники зрозуміли: щоб щось мати – потрібно працювати.
— Я думаю такі заходи зараз дуже необхідні у наш напіввійськовий час, – вважає Тетяна Яремаченко, мама учасників заходу. – Потрібно, щоб діти знали ази порятунку. Це не менш важливі речі, ніж письмо і читання. А взагалі дитина кожного віку для себе може знайти тут щось цікаве. Проект потрібно організовувати систематично, хоча б раз на рік.
Одним із найперших у «Місто професій» прийшов десятирічний Денис, який з радістю спробував себе у різних галузях:
— Найбільше мені сподобалося шукати міни, дресирувати лабрадорів та проводити криміналістичну експертизу. Для себе я вирішив обрати професію експерта-криміналіста.
Користь і задоволення від проекту отримали не лише діти та їхні батьки, а й представники запропонованих професій. Продавці-консультанти магазину «Єва» переконані в успішності цього заходу:
— Це добре ознайомлення з професією, тому буде й результат.
За словами начальника сектору дактилоскопічної експертизи Кожевнікова Валерія:
— Професія криміналіста полягає у тому, щоб за слідами злочинця спіймати його. Для цього потрібно бути спостережливим, уважним, прискіпливим.
Дітей настільки зацікавила справа, щоб вже близько двох десятків охочих поповнити ряди працівників дактилоскопічної експертизи. Для них такі проекти потрібні. Чим більше ми їх заберемо з вулиці, зацікавимо криміналістикою, спортом, мистецтвом – тим успішнішим буде наше суспільство.