Черкаські екоактивісти провели масштабну роботу щодо популяризації пам’яток природно–заповідного фонду області

Черкаські екоактивісти провели масштабну роботу щодо популяризації пам’яток  природно–заповідного фонду області
в Новини

16 листопада 2017 року у конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбулась прес-конференція за результатами шестимісячної роботи «Центру за екологічне майбутнє».

Соціальний проект «Центр за екологічне майбутнє» покликаний підвищити рівень екологічної свідомості населення міста Черкаси та районів області.

Ініціатором та безпосереднім виконавцем проекту є благодійна організація «Благодійний фонд «Серце нації» за сприяння Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

З метою формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища та виховання екосвідомості у населення фахівці та залучені експерти-екологи у рамках проекту провели масштабну роботу щодо популяризації пам’яток  природно–заповідного фонду Черкаської області, розвитку екологічного туризму та виявленню порушень природоохоронного законодавства.

«За ці півроку роботи,задля запобігання втрати існуючих заповідних територій,ми провели громадські екологічні експертизипам’яток  природно – заповідного фонду Черкащини, серед яких: Урочище «Школа», Буцький каньйон, Великобуримський парк, Атаманський парк, Вільхівський заказник, Мошенська діброва та інші. На цих територіях нам вдалося побачити рідкісних представників флори та фауни, деякі з яких навіть занесені до Червоної книги. Однак, на жаль, за результатами обстеження було виявлено цілий ряд порушень режиму охорони території, що свідчить про байдужість людей та їх споживацьке відношення до природи. Маючи такі унікальні природні перлини люди їх на жаль не цінують», – поділилася враженнями учасниця проекту Міла Сотник.

У рамках прес-конференції учасники проекту розповіли про досягнуті успіхи та про плани на майбутнє. Проведення лекцій, громадських екологічних експертиз, акцій по прибиранню сміття та практична допомога фахівцями центру у питаннях дотримання природоохоронного законодавства безперечно допомогло значно розширити коло не байдужих громадян до проблем довкілля.

«Наша основна мета показати людям на своєму прикладі, що не залишаючись байдужими до проблем довкілля та навіть прибравши за собою сміття ми даємо шанс собі та своєму поколінню жити та відпочивати в чистому місті, лісі та парку. Людина має завжди допомагати природі самовідновлюватись аби жити уекологічно-чистому довкіллі», – зазначила на останок координаторка проекту  Анна Семененко.

Реклама