Черкаський нардеп-радикал «проспав» утиски української мови в ПАРЄ

22471439_1485989808149604_688543451_n-500x373
unnamed

У четвер, 12 жовтня, народний депутат від Радикальної партії Ляшка Віктор Вовк, куратор партії на Черкащині, не з’явився на засідання Комітету ПАРЄ з питань освіти, науки та медіа. 

Таким чином, Україні не вистачило одного голосу – саме голосу Вовка, аби унеможливити прийняття вкрай шкідливих поправок до резолюції ПАРЄ щодо мовного закону нашої держави, — пише Про все. Через це Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення по Україні з цими поправками.

Як повідомив на своїй сторінці у facebook член української делегації в ПАРЄ Костянтин Усов, Комітетом ПАРЄ з питань освіти, науки та медіа вісьмома голосами проти семи до цього рішення було внесено поправки, які на його думку, негативно позначиться на внутрішній та зовнішній політиці України.

- Українська делегація, безумовно, голосувала проти сьогоднішньої резолюції ПАРЄ. Знаєте, скількох голосів не вистачило, щоб збалансувати та заблокувати російське лобі і його шкідливі зміни на комітеті? Одного. Нашого голосу. Просто нардеп України від Радикальної партії Ляшка Віктор Вовк пропустив комітет, бо він був призначений на 8:30. Мабуть, надто рано для того, щоб попрацювати. Якби Вовк прийшов на комітет, як його просив Володимир Ар’єв, фінальний текст прийнятої резолюції був би іншим, — зазначив Костянтин Усов.

Негативну оцінку вчинку Віктора Вовка дав і відомий політтехнолог Тарас Березовець, який назвав цей вчинок «підставою».

- Хороша людина. Патріот, напевно. Гарно підставив країну. Радикально так підставив, — написав на своїй сторінці у facebook Тарас Березовець.

За інформацією «Європейської правди», ці поправки пролобіювали делегати від Угорщини, Румунії та Молдови. Зокрема, вони жорстко виступили проти  ідеї «змішаного навчання», яким передбачалось викладання 60% предметів українською, а 40% — мовою меншини.

Також за їх наполяганням з документа видалили всі згадки про те, що навчання «виключно мовою меншини» (тобто без викладання частини предметів українською мовою, — ред.) завдає шкоди самим дітям, адже це зменшує їх конкурентоспроможність на ринку праці та ускладнює вступ до вищих навчальних закладів України.

Лише з мінімальною перевагою (39 голосів «проти», 42 «за») була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об’єднує державу.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить