Чи отримають черкащани менші платіжки за тепло? — Павло Карась про старі і нові тарифи (ВІДЕО)

karas
besplatka_728_90_ukr

Черкащани очікували, що у новому році вони отримають нові платіжки за тепло — із скоригованим тарифом. Зменшені платіжки на 40-150 грн ще на початку грудня 2019 року обіцяв міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Майже рік роботу над коригуванням тарифу проводило комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго», внаслідок чого звернулись до Національної комісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, яка після обговорення таки затвердила проєкт КП. 

Очільник КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась відзначив, що перерахунок за грудень буде здійснений, однак на той момент, коли про це йшла мова ціна на газ становила 4750 грн за 1 тис. м³, з 1 ж січня 2020 року газ здорожчав до 6600 грн за 1 тис. м³.

- Ніхто не міг спрогнозувати, що у результаті того, що вдалося забрати 3 мільярди доларів у Росії, підписати власний транзитний контракт, у нас рекордні об’єми закачаного газу в сховищах, вартість газу збільшиться на таку значну суму. До росту ціни на газ планувалося зменшити тариф, зараз нацкомісія прийматиме рішення відповідно до вартості газу, — відзначив у ході пресконференції керівник КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

Що ж стосується обіцяної економії по старих платіжках, про яку повідомив ще наприкінці минулого року прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, то Черкаси у грудні дійсно мають економію по газу близько 4,5 млн грн (унаслідок падіння ціни на газ, починаючи з травня 2019 року — ред.).

- Ми ці кошти обов’язково віддамо споживачу. Тільки чи ми їх віддамо відразу під час грудневих перерахунків чи віддамо в період майбутніх періодів. Якщо віддамо зараз, то люди вже у грудні отримають значне зниження, але вже в платіжках за січень, які прийдуть в лютому, буде істотне підвищення. А в тому випадку, якщо не буде коригування по постанові 1082 («Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» і дозволяє у добровільному порядку проводити коригування — ред.), то зміна буде більш плавна, — пояснив Павло Миколайович і додав. — Якщо чесно, мені не подобаються такі речі. На мою думку, це був класичний піар-хід перед новим роком, який геніально вдався. Скажіть, хтось говорить в країні, що так значно виросла ціна на газ? Ніхто! Усі говорять про зниження платіжок за грудень.

Однак наразі КП «Черкаситеплокомунерерго» не надсилали платіжки за грудень, оскільки ще досі невідомо, за якою постановою здійснювати коригування тарифу за грудень 2019 року.

- Однак навіть якщо цього коригування не буде, то воно буде в лютому чи березні. Ми це все повідомимо в платіжних доручення, у яких буде чітко зазначений обсяг даного коригування, — відзначив Павло Карась. — Однак, звичайно, ми не можемо чекати безкінечно, тому що підприємству потрібні ці кошти.

Детальніше про це та про тариф «Послуга постачання теплової енергії», який прийнятий відповідно до нового закону Про житлово-комунальні послуги і вступив в дію з 1 травня 2019 року, дивіться у нашому відео:

First1

Можливо Вас зацікавить