Чоловіка можуть посадити на 3 роки за маніпуляції із субсидією

На Черкащині чоловіка, який обкрадав будинки та автівки, засуджено майже до семи років в'язниці
besplatka_728_90_ukr

Житель одного із сіл Монастирищенського району придбав транспортний засіб, вартістю 120 тис. грн та не повідомив органи соціального захисту, внаслідок цього йому як уповноваженому власнику домоволодіння, призначено та перераховано житлову субсидію. Чоловікові повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Про це повідомляє Уманська місцева прокуратура.

Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань в порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру» за фактом заволодіння чужим майном (бюджетними коштами) шляхом обману (шахрайство).

У ході досудового розслідування, встановлено, що житель одного із сіл Монастирищенського району в порушення п.5 ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.п.4 п.6, п.13, п.16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затв. постановою КМ України №848 від 21.10.1995, будучи під підпис, особисто ознайомлений в Заяві про призначення житлової субсидії з обов’язком повідомляти у разі зміни обставин, які можуть впливати на отримання житлової субсидії, зокрема придбання майна на суму, що перевищує 50 тис. грн структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, усвідомлюючи протиправність своїх дій, шляхом обману, з корисливою метою незаконного заволодіння бюджетними коштами, умисно та цілеспрямовано структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про вказані обставини, а саме купівлю транспортного засобу, вартістю  120 тис. грн не повідомив, внаслідок чого йому як уповноваженому власнику домоволодіння, призначено та перераховано органами соціального захисту населення житлову субсидію за період з 01.10.2018 по 30.04.2019 в загальній сумі майже 12 тис. грн, якими останній фактично заволодів, чим заподіяно майнову шкоду державі на вказану суму.

22 травня 2019 року Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури за вказаним фактом чоловікові повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Вживаються передбачені законом заходи щодо своєчасного завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні та скерування обвинувального акту на розгляд суду.

Санкція ч.1 ст. 190 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до 3 років.

Можливо Вас зацікавить