Депутати не підтримали звернення до керівництва держави щодо висловлення недовіри обласному Держгеокадастру

27294105_1404530386341935_128700050_n
unnamed

Висловити недовіру та звільнити з займаних посад начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу та начальника відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області Віктора Гончара вимагали на сьогоднішній сесії, яка була ініційована низкою депутатів, до яких звернулися аграрії, які нарікають на корумпованість Держгеокадастру. Звернення зачитав депутат облради Олександр Коваленко.

У зверненні, яке він зачитав, йдеться, що від участі в торгах незаконно був відсторонений Григорій Білецький, власник фермерського господарства «Білецьке», яке орендувало земельну ділянку площею приблизно 21 га, вело на ній чесний бізнес і сплачувало податки до бюджету. На захист законних прав орендарів земельних ділянок зібралось більше ста аграріїв Маньківського району, які вимагали проведення повторного аукціону. Керівництво відділу Держгеокадастру Маньківського району відповіло протестуючим відмовою без надання будь-яких пояснень. У відповідь на це 17 січня 2018 року понад тисячу сільгоспвиробників з усієї Черкаської області провели акцію протесту біля приміщення управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, у якому розташоване Головне управління Держгеокадастру.

Тому, вони звертаються до Голови Верховної Ради України Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в.о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна з такими вимогами:

- взяти під особистий контроль проведення повторного аукціону щодо передачі в оренду земельної ділянки в Маньківському районі Черкаської області, результати якого були сфабриковані;

- зобов’язати керівництво ГУ Держгеокадастру у Черкаській області створити громадську раду при управлінні з метою забезпечення публічності та прозорості дій у вирішенні земельних питань;

- зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» повідомляти суб’єктів подання заяв за 5 днів до їх розгляду;

- прискорити прийняття законопроекту №7363 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин.

- Зрозумійте мене, проблема дуже серйозна, — сказав Олександр Коваленко.

Фермер Білецький відзначив, що договір землі закінчився у нього у 2014 році. За цей час він безліч разів звертався до Держгеокадастру, а потім йому прислали документ, щоб ця земельна ділянка виставлена на аукціон.

- Я приїхав на аукціон реєструватися, а мені кажуть, що у мене немає заплаченого гарантійного збору за проведення аукціону. Я йду до бухгалтера, там всі розрахунки є, але мені кажуть, що вони нічого не знають і мене до аукціону не допустили, — обурився Білецький.

За його словами, на Маньківщині 50% фермерів, у яких закінчився договір оренди. Тому він просить підтримати фермерів.

За словами Коваленка, до депутатів Черкаської обласної ради також неодноразово звертались учасники АТО з проханням допомогти подолати труднощі, штучно створювані органами Держгеокадастру, при оформленні документів на право власності на земельні ділянки, виділені їм згідно законодавства України. 

- Вважаємо, що все це зумовлено корумпованістю Держгеокадастру, який на сьогодні не виконує своїх прямих обов’язків щодо нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, — сказав депутат.

Однак, за його словами, звільнення керівниці Держгеокадастру не принесе результатів, якщо не буде прийнятий Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» (реєстр. № 7363).

Законопроект передбачає передачу повноважень із розпорядження землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, об’єднаним територіальним громадам,  повноважень щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель —  виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, запроваджує низку антирейдерських заходів та встановлює дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.

У свою чергу депутат облради Андрій Сегеда наголосив, що потрібно не звільняти, а прокуратурі та Нацполіції розслідувати та притягувати до відповідальності і Інститут, що проводив торги, і посадовців Держгеокадастру. Поки не буде прикладів реальних покарань – будуть зловживати. Також необхідно провести повну інвентаризацію земель, які обробляються, але без договорів оренди в розрізі: районів, кількості ділянок, загальної площі цих земель.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зауважив, що можуть виникати ситуації, коли виграють аукціон кампанії, які не мають жодного працівника. В той же час аграрії допомагають і дороги розчищати, й в інший спосіб сприяють розвитку навколишніх територій. Тому, нагадав Ткаченко, за його ініціативи буде створений штаб із контролю за обігом сільськогосподарських земель державної власності. Його очолить його перший заступник, який курує це питання.

- Я звертаюся до Держгеокадастру, щоб вся інформація щодо аукціонів спочатку йшла в штаб, а потім вже по інших інстанціях, щоб аграрії були поінформовані, — додав Юрій Ткаченко.

Стосовно фермера Білецького, який був відсторонений від торгів, Ткаченко розповів, що особисто з ним спілкувався:

- Я вважаю, що людину просто викинули, це факт. Таке може бути з будь-ким. Але в той же час я вважаю, що в будь-якому зверненні має бути юридична основа. А не так: покарали, звільнили, а система залишається та ж сама. Я звернувся до Лютого (Валерій Лютий — начальник ГУНП у Черкаській області — ред.), який був із слідчим, про те, щоб розслідували цю ситуацію, прямо на місці відібрали всі заяви.

- Це вже була точка кипіння, що депутати скликали позачергову сесію з цього приводу, — відзначив голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. — Це системна проблема, це «відро гніву» аграріїв.

Зрештою, звернення про висловлення недовіри до начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу та начальника відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області Віктора Гончара депутати не підтримали, ЗА проголосувало лише 37 депутатів.
Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить