Депутати скасували скандальне рішення по перевезенню пільгових категорій населення

ATO
besplatka_728_90_ukr

Під час сьогоднішньої сесії Черкаської обласної ради депутати скасували проект рішення, проголосований 8 вересня, яким змінювався порядок пільгового перевезення для деяких категорій населення Черкащини. Зокрема, він стосувався і учасників АТО. Згідно вже скасованого проекту рішення, пільговикам пропонувалося спочатку сплатити повну вартість проїзду, а потім їм мали відшкодувати ці витрати в органах соціального захисту.

За скасування цих змін, що були внесені в програму «Турбота», проголосувало 66 депутатів.

Перед прийняттям рішення депутати та представники пільгових категорій висловили своє бачення запропонованого проекту рішення. Зокрема, депутат від ВО «Свободи» Юрій Ботнар визнав, що це рішення було прийнято поспішно, хоча вони тоді й не голосували ні за це рішення, ні за інші. АТОвці однозначно підтримали скасування такого механізму пільгових перевезень. У свою чергу, голова Черкаської облради Олександр Вельбівець запропонував проводити громадські обговорення перед прийняттям таких соціально важливих рішень.

- Жоден проект рішення, який не пройшов громадського обговорення, не розглядатиметься депутатами облради, — звернувся Олександр Вельбівець до керівників структурних підрозділів ОДА.

Зазначимо, що депутати прийняли таке рішення, враховуючи звернення Координаційної ради учасників бойових дій та ветеранів АТО в Черкаській області та значний суспільний резонанс, спричинений цим рішенням, а також «відповідно до статей 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у якій йдеться, що «нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними», у зв’язку із невідповідністю пункту 7 частини першої статті 12 та пункту 7 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За результатами голосування було вирішено провести відкрите громадське обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін та доопрацювати порядок перевезення пільгових категорій населення.

 

First1

Можливо Вас зацікавить