Держава підтримує аграріїв Черкащини, — Віталій Коваль

koval
besplatka_728_90_ukr

Сезон осінньо-польових робіт добіг кінця. Аграрії Черкащини підраховують цьогорічні видатки і вже будують плани на наступний рік. Яку ж підтримку сільгоспвиробництва отримали у цьому році та на що можуть розраховувати у наступному говоримо із першим заступником голови ОДА Віталієм Ковалем.

– Розкажіть про програму здешевлення кредитів для аграріїв.

– За бюджетною програмою „Фінансова підтримка заходів в агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів“ в Державному бюджеті України на 2018 рік передбачені видатки в сумі 66 мільйонів гривень, з яких наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України в Черкаській області затверджений ліміт коштів для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів в обсязі 5,3 мільйонів гривень, з яких фактично використано кошти в сумі 4,1 мільйона гривень.

– Яку підтримку отримала галузь тваринництва?

– За бюджетною програмою „Державна підтримка галузі тваринництва“ наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України розподілено кошти в сумі понад 144 мільйони гривень, з яких Черкаській області затверджений ліміт трохи більше 3 мільйонів гривень, з яких фактично спрямовано 2,8 мільйони для надання фізичним особам, з них понад 500 тисяч гривень на утримання корів.

– Скільки коштів у цьому році отримали господарства, які займаються садівництвом і ягідництвом?

– За бюджетною програмою „Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними“ наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України Черкаській області затверджений ліміт в сумі понад 242 тисячі гривень для компенсації витрат на садівний матеріал, які фактично спрямовані до структурних підрозділів Жашківської та Чигиринської райдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку для перерахування їх до суб’єктів господарювання.

– Чи отримали фінансову підтримку новостворені фермерські господарства?

 – За бюджетною програмою „Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств“ відповідно до порядку використання коштів фінансова підтримка надається новоствореним фермерським господарствам та фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, іншим фермерським господарствам через Український державний фонд у розмірі понад 900 мільйонів гривень.

– За якими обласними програмами та заходами у 2018 році передбачені видатки на підтримку аграрників?

– На виконання Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року передбачено кошти в сумі 774 мільйони гривень, які будуть спрямовуватись на умовах співфінансування з місцевими бюджетами для поліпшення матеріально-технічної бази діючих кооперативів, на даний час кошти не використовувались.

По програмі часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва  станом на листопад цього року використано понад 10 мільйонів гривень.

– З якими банками найчастіше співпрацюють аграрії області?

– Назву декілька позитивних прикладів. Завдяки дочірній кампанії «Альфа-Лізинг» банк пропонує вигідні умови лізингу сільськогосподарської техніки та обладнання – від складних комбайнів, тракторів і самохідних машин до причіпного та навісного устаткування.

Це може бути як нова техніка, так і та, що вже була у використанні. На ці цілі загалом по області використано близько 7 мільйонів гривень.

Через Приватбанк з початку 2018 року 245 сільгосппідприємствам було виплачено більше 3 мільйонів гривень за програмою «Компенсація 25% вартості вітчизняної техніки» та за програмою отримання «Часткової компенсації вартості придбаного насіння» – 14 фермерським господарствам.

 

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить