Учні Черкащини 4-х та 7-х класів забезпечені підручниками лише на 50% від потреби

pidruchnyky
besplatka_728_90_ukr

У повному обсязі підручниками для навчання забезпеченні в Черкаській області учні 1-3 класів. Деякі класи за кошти державного бюджету підручниками забезпечені лише на 50% від потреби. Тому управлінням освіти було прийнято рішення про закупівлю решти підручників за кошти місцевих бюджетів.

На даний момент такі райони області як Корсунь-Шевченківський, Тальнівський та Христинівський взагалі не виділили кошти з місцевих бюджетів для закупівлі підручників для 4 і 7 класів загальноосвітніх шкіл.

А ось у Жашківському, Городищенському, Катеринопільському, Золотоніському, Маньківському, Канівському, Шполянському, Звенигородському та Корсуь-Шевченківському районах відділи освіти мають заборгованість за доставку навчальної літератури.

«Протягом 2013-2014 років оновлено підручники для учнів 5-х і 6-х класів. Упродовж 2016 року почали надходити підручники для учнів 4-х та 7-х класів, проте за державні кошти їх надійшло лише 50 відсотків від потреби. Тому в травні відділом освіти було організовано процес закупівлі решти підручників за кошти освітньої субвенції та місцевих органів самоврядування. Для учнів 8-х класів почали надходити підручники 2016 року видання. На сьогоднішній день нам надійшло 69% від потреби», — розповіла заступник директора управління освіти й науки Оксана Сімушина.

Що стосується учнів старших класів, то якщо 9-класники повністю забезпечені підручниками, то учні 10 і 11 класів мають певні проблеми.

- У 2010-2012 роках надійшли підручники для учнів 10-х та 11-х класів. У зв’язку з введенням профілізації шкіл та вивченням предметів у старшій школі по рівнях — стандартний, академічний і профільний, виникли певні труднощі у забезпеченні учнів підручниками. Зокрема, для учнів 10-го класу підручники з англійської мови надійшли лише на 40% від потреби. Для учнів 11-х класів не надходили підручники профільного рівня з Української літератури, Історії України, Всесвітньої історії та другої іноземної мови. Вище зазначені підручники батьки придбали за власні кошти, — додала Оксана Сімушина.

First1

Можливо Вас зацікавить