До найближчої чи до кращої: у Черкасах обговорювали новації у прийомі до навчального закладу першокласників

shkola
besplatka_728_90_ukr

Як уже відомо, після прийняття нового закону “Про освіту”  змінився і порядок прийому дітей до першого класу.  Відтепер ніяких конкурсних відборів. За новим законом, за кожною школою закріплять певну територію, майбутні першокласники, які проживають на території обслуговування школи матимуть право на першочергове зарахування до неї.

На сьогоднішньому засіданні Черкаського виконавчого комітету розглядали питання «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти міста Черкаси територій обслуговування». Фактично додатком до проекту рішення визначався перелік вулиць, які закріплюються за певною школою. З територіальним розподілом можна ознайомитися ТУТ.

На засідання прийшли представники Першої міської гімназії, які просили зменшити територію району, яка на сьогодні відведена для першої гімназії. За це підписалися 545 батьків, діти яких ходять до цього навчального закладу.

31960223_1506414699486836_8121225979218624512_n

- Наш навчальний заклад не розрахований для такої кількості дітей. Це стосується і вбиралень, і спортивного залу, який і так поділений на дві частини, а також їдалень, які не здатні обслужити стільки дітей, — відзначила представниця гімназії. — Збільшення кількості дітей фізично неможливе для нашої школи. Також батьки проти  2-ї зміни, яку доведеться запроваджувати, якщо буде збільшена кількість дітей.

Screenshot_2018-05-08-11-27-15

Заступник директора департаменту — начальник управління освіти Євген Степко повідомив, що згідно їхніх даних 31 особа першокласників проживає на цій території. Школа набирає два класи. Відповідно школа задовольнить всі потреби проживаючих там дітей, плюс ще можна буде провести жеребкування на вільні місця.

- У першу чергу нам потрібно зрозуміти, що реформа настільки глибока, що вона урівнює всіх першокласників, — додав Євгеній Петрович.

- У нас є інформація, як відбувається прописка в районі Першої гімназії, — відзначила представниця гімназії. —  Уже навіть конкретна цифра озвучується — 10 тисяч гривень за прописку дитину в певну квартиру. І ми вже навіть знаємо такі будинки, квартири, де масово прописуються діти.

У свою чергу директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов відзначив, що це питання не можна відкладати, оскільки тоді буде скорочуватися час на прийом документів в навчальні заклади. Також він додав, що це не постанова Кабміну, а Закон України, який так чи інакше доведеться виконувати.

- У новому Законі про освіту немає фактично такого поняття як гімназія. Всі школи ділитимуться на три рівні. Тому, на жаль, ми не зможемо зберегти автентичність гімназії, оскільки всі діти перших класів навчатимуться за єдиною програмою, — зауважив Сергій Воронов.

Також в освіті пояснили, що будуть робити, якщо дітей виявиться більше, ніж може вмістити навчальний заклад.

- У випадку, якщо заклад не може забезпечити місця для всіх учнів, то у цьому порядку визначені чіткі норми, як діяти далі, — відзначив Сергій Воронов. — Перше, що має бути зроблене — це відкриття додаткового класу, внесення змін в освітній процес, зокрема, вивільнення приміщень, що використовуються не за призначенням, також шляхом припинення орендних відносин. Якщо зрештою все одно не вдається забезпечити дітей, то вже на рівні департаменту їх забезпечать місцями в найближчих школах.

Також директор департаменту окремо наголосив, що при розподілі дитини до тієї чи іншої школи до уваги братиметься саме фактичне місце проживання, а не прописка, яке може бути перевірене багатьма способами. Зокрема, це може бути довідка від КСН, договір про оренду, висновок Служби у справах дітей та іншими. Тому, навіть якщо район Першої гімназії обмежать до одного будинку, то і в ньому може прописатися чимало бажаючих, наголосив чиновник.

За словами ж начальника управління освіти, вони готові до подібних ситуацій, адже поряд є 6 і 3 школа.Також вони запевнили, що за потреби знайдуть додатковий педагогічний ресурс.

Зрештою, члени виконкому вирішили перенести розгляд цього питання на ранкову понеділкову нараду. До цього членам виконкому для ознайомлення мають бути надані графічні матеріали по межах районів. А департамент освіти має надати всі заяви і зауваження від директорів шкіл щодо територіального розподілу.

 

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить