Досягнення і перспективи: в області розповіли про результати роботи з децентралізації

otg
besplatka_728_90_ukr

Про досягнення й результати 2017 року, а також про перспективи на 2018 рік щодо децентралізації на Черкащині розповіли сьогодні під час звітної конференції представники-учасники процесу децентралізації в регіоні.

Читайте також: Оплата комуналки, безкоштовне житло та навчання задарма: що є такого в ОТГ, щоб там захотілося жити?

Отож,  за словами Сергія Даниленка, заступника директора департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, у минулому році процес децентралізації на Черкащині набрав значних обертів, а результатом цього є входження  у п’ятірку найкращих областей, де було створено найбільшу кількість ОТГ.

DSC04335

У підсумку, в Черкаській області було утворено 20 об’єднаних територіальних громад. Відбувся процес приєднання Скотарівської сільської ради до Шполянської ОТГ та утворення Зорівської ОТГ на межі 2-х районів — Золотоніського та Драбівського. Щодо субвенції, то у минулому році 6 ОТГ в області реалізували 30 проектів на передбачені 17,9 мільйонів гривень, виділених на розвиток інфраструктури. Варто відмітити, що у 2017 році регіональною комісією було відібрано 4 проекти ОТГ на загальну суму 2,9 мільйонів гривень для фінансування за рахунок ДФРР, а щодо додаткового ресурсу, то перші 6 ОТГ у 2016-2017 роках отримали 44, 2 мільйони гривень додаткових ресурсів (інфраструктурна субвенція ОТГ, ДФРР, субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій).

«Аби досягти бажаних результатів, варто проводити постійну роботу», — зауважує Сергій Гончар, радник з питань децентралізації. 

DSC04339

За його словами, у минулому році було проведено стаді-тури голів ОТГ Черкаської області до успішних громад Чернігівської та Полтавських областей, Всеукраїнський форум із децентралізації, семінари, близько 50-ти громадських обговорень та виїзні консультації.

- У цьому році робота буде також інтенсивною, зокрема, у планах провести перший форум старост, а також форум необ’єднаних громад. Попередньо він має відбутися в Білозірській ОТГ, — зазначив пан Сергій.

Нагадаємо, що Білозірська ОТГ є першою громадою, яка була створена у Черкаській області. Наразі це одна із найпрогресивніших об’єднаних територіальних громад регіону.

Читайте також: Вдалося все зробити так швидко, що до спротиву просто не дійшло, — голова Білозірської ОТГ про життя до і після об’єднання

Під час конференції також було повідомлено, що представники центру регіонального розвитку продовжують активно надавати підтримку як новоствореним ОТГ, так і тим, які вже мають певний досвід роботи. Зокрема, мова йде про розроблення для ОТГ стратегій, запровадження проектів стосовно допомоги і навчання молодих кадрів та створення ярмарки проектних ідей. Така ж сама робота стосується і допомоги у фінансових питаннях, а саме: консультації із громадами, виїзні тренінги та заняття для фінансистів.

Підсумовуючи досягнення об’єднаних територіальних громад Черкащини у 2017 році, Сергій Слинько, директор Черкаського підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування», відмітив, що здобутки лише сприяють тому, що хочеться робити все більше і більше. Також він зазначив, що тішить факт, що, порівнюючи з першими роками децентралізації, то все більше охочих прагнуть відвідувати навчальні заходи: тренінги, семінари, форуми.

DSC04331

Розповіли представники процесу децентралізації на Черкащині і про плани на поточний рік.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить