Адвокат «нацкорпусівця» заявив відвід членам колегії суддів

d84baaa70a252bc91bb2349cd9e8b231
besplatka_728_90_ukr

25 березня в Апеляційному суді Черкаської області відбулося судове засідання щодо розгляду апеляційної скарги щодо обрання міри запобіжного заходу члену «Нацкорпусу» Черкащини Антону Братку. До початку розгляду апеляційної скарги адвокат підозрюваного заявив відвід членам колегії суддів Миколі Ятченку та Ірині Соломці.

Зазначимо, що Соснівський районний суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту для очільника «Нацкорпусу» Черкащини Дмитра Кухарчука та нічний домашній арешт для Антона Братка, яких підозрюють у заворушеннях під час приїзду Президента України Петра Порошенка до Черкас. По апеляційній скарзі Дмитра Кухарчука щодо тримання його під домашнім арештом вже троє суддів взяли самовідвід.

За словами адвоката, його підзахисний, Антон Братко, брав участь у подіях, які відбувалися 30 травня 2017 року та щодо яких відкрито кримінальне провадження.

- Досліджуючи інформацію, яка була оприлюднена на сайті Апеляційного суду Черкаської області, щодо апеляційної справи лідера «Нацкорпусу» Черкащини Дмитра Кухарчука було встановлено, що двоє суддів Микола Ятченко та Ігор Поєдинок взяли самовідвід. Суддею Миколою Ятченко було заявлено самовідвід у зв’язку з тим, що його визнано потерпілою стороною під час розгляду справи щодо вбивства Василя Сергієнка 30 травня 2017-го року. Так само суддя Ігор Поєдинок згодом заявив про самовідвід, — зазначив адвокат.

У свою чергу, прокурори Володимир Тараненко та Артем Шляховий зауважили, що клопотання адвоката є недоречним, адже під час розгляду справи 30 травня 2017-го року Антон Братко був присутнім на судовому засіданні лише як вільний слухач і ніяких аргументованих фактів щодо самовідводу суддів немає.

За цим провадженням органом досудового розслідування згаданих суддів визнано потерпілими. Провадження перебуває на контролі Генеральної прокуратури України та Вищої ради правосуддя.

Матеріали провадження про обрання міри запобіжного заходу Антону Братку буде передано на повторний авторозподіл для визначення нового складу колегії суддів.

Нагадаємо, 9 березня, під час візиту в Черкаси Президента України Петра Порошенка сталися сутички між правоохоронцями та представниками Нацкорпусу. Представники Нацкорпусу прийшли на виступ Президента біля палацу Дружби народів, коли зі сцени звучав гімн України. Вони намагалися прорватися на сцену, проте на заваді стали правоохоронці. Після цьго виникла бійка.

У стутичці постраждав  керівник Національної поліції в Черкаській області Валерій Лютий та ще 15 правоохоронців. Один з них опинився в реанімації.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить