Флагман виробництва молочної продукції в області: чим ПрАТ «Юрія» завойовує ринок (ФОТО, ВІДЕО)

pustovit
besplatka_728_90_ukr

На фото Віталій Пустовіт

Черкаський молокозавод засновано ще у 1962 році, за час свого існування він неодноразово проходив модернізацію. Після останньої реконструкції проєктна потужність заводу з 250 тонн переробки молочної сировини на добу була збільшена до 350 тонн.

ПрАТ «Юрія», яке стало правонастпуником молокозаводу, є найбільшим виробником молочної продукції в Черкасах та Черкаській області, а також в цілому по Україні. Щоденно на заводі виготовляється більше 100 тонн готової продукції та, відповідно, налічується близько ста позицій продукції – молоко, кефіри та сирки, які випускаються під відомою торговельною маркою «Волошкове поле».

molokozavod

Як виготовляється продукція, якою смакують всі українці, та якими новинками готовий радувати споживачів найбільший молоковиробник Черкащини дізнавалося видання «ВиЧЕрпно».

Основна вимога — якість

740 працівників, які забезпечують роботу підприємства, працюють у три зміни. Адже щодня завод приймає близько 250 тонн молока. Підприємство робить невеличку зупинку лише у новорічну ніч, і то тільки з 10 години вечора до 10 години ранку.

– Заготівля сировини здійснюється у 9 областях України, у кожній з яких є свої приймальні пункти, які обладнані згідно всіх вимог і холодильним обладнанням, і очисними спорудами, а також є прилади, які вимірюють показники молока. Після цього молоко доставляють нам на завод, де відбувається відбір сировини, проводяться лабораторні дослідження на всі показники, зокрема, жирність, кислотність, PH і так далі, — розповідає генеральний директор ПрАТ «Юрія» Віталій Пустовіт.

Кожного року на підприємстві проводять модернізацію.

– Щороку ми виготовляємо якийсь новий продукт. Попереду у нас ще багато задумів і проєктів, адже світ не стоїть на місці і ми рухаємося разом із ним. Головне, що наша продукція найвищої якості, — акцентує Віталій Миколайович.

molokozavod 2

ПрАТ «Юрія» є виробником № 1 глазурованих сирків, які є флагманом молокозаводу. Після модернізації лінії для фасування глазурованих сирків, обсяги виробництва значно збільшилися. Їх реалізують в багато іноземних країн, серед яких США, Канада, Німеччина, Польща й Ізраїль.

– Дуже приємно чути відгуки від колег з Канади, які зустрічають на полицях сирки торгової марки «Волошкове поле». Для нас це дуже важливо, що нашу продукцію куштують у світі і вона є популярною, — додає керівник підприємства.

Перед тим, як молочна продукція ТМ «Волошкове поле» потрапляє на полиці магазинів, вона проходить ретельну перевірку: відбираються зразки, які зберігаються до завершення терміну реалізації продукції, дегустація відбувається спеціальною комісією як на початкових, так і на кінцевих термінах зберігання готової продукції. Після того, як проведенні всі дослідження, продукція отримує якісне посвідчення, що дозволяє реалізовувати молочну продукцію.

molokozavod 4

Стерильності та чистоті обладнання приділяють не менше уваги. Перед використанням воно проходить процедуру миття, ополіскування, після чого лабораторія бере проби. Якщо вони відповідають усім нормам, то роботу на ньому дозволяють, якщо ні – процедура повторюється знову.

molokozavod 3

Поєднання традицій та сучасних технологій

Виробництво на заводі закритого циклу. Починається з прийому молока, відбору сировини, яка проходить усі лабораторні дослідження, потім відбувається тестування молока, після чого воно передається до апаратного цеху, де відбувається розлив чи фасування продукції.

molokozavod 9

Візитівкою молокозаводу є термостатна продукція. Сировина для кисломолочних продуктів використовується тільки найвищої якості, а завдяки традиційному способу виробництва в поєднанні із сучасними технологіями, зберігається уся користь кисломолочних бактерій.

molokozavod 7

– Це, можна сказати, такий собі бабусин спосіб. Насправді ж, якщо не помиляюся, то до 1986 року усі кисломолочні продукти виготовлялися тільки термостатним способом, наразі ж виготовляють двома способами – резервуарним і термостатним. Різниця в тому, що в першому варіанті сквашування відбувається в резервуарі, а тоді розливається в тару, а в другому – безпосередньо в упаковці, — пояснив керівник заводу Віталій Пустовіт.

molokozavod 6

Відповідь на запит споживачів

У 2018 році на молокозаводі була побудований цех ультрапастеризованого молока, на базі якого у 2020 році була запущена лінія виробництва безлактозного молока.

– Це молоко (ультрапастеризоване — ред) тривалого зберігання, від 90 до 180 діб. Такий ефект досягається завдяки тому, що воно піддається високій температурі, та герметичності упаковки. У цьому році на цьому обладнанні ми запустили новий вид продукції – безлактозне молоко, яке підходить як людям старшого віку, так і дітям, які не можуть споживати молочну продукцію, — пояснив Віталій Пустовіт.

molokozavod 8

– Процес виробництва безлактозного молока складається з того, що у сировину вноситься фермент лактаза, який розщеплює лактозу на глюкозу і галактозу. Люди, які мають проблеми із розщепленням лактози, можуть вживати цей продукт, — додала Вікторія Киричук, начальниця виробничої лабораторії ПАТ «Юрія».

molokozavod 5

Як вирує життя на молокозаводі дивіться у нашому відео:

First1

Можливо Вас зацікавить