Герой на полотні: у Черкасах відкрилася виставка «Портрети добровольців на війні»

DSC05714
besplatka_728_90_ukr

Із автоматом у руках, у бронежилетах і касках воїни 5-ого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» та 5-ого окремого батальйону Української добровольчої армії постали на полотнах, які розміщені на виставці «Портрети добровольців на війні», створеній відомим художником, добровольцем Сергієм Пущенком.

Читайте також: На світлині – «звичайний», на фронті – Герой

Черкаси стало не першим містом, у якому експонується виставка із 110 портретів воїнів-добровольців. Усі образи створені з натури з травня 2015 року по квітень 2017 року. Усі вони різні, у них різна техніка намалювання, різний розмір та різне фонове насичення, але усіх їх об’єднує погляд, погляд справжнього захисника своєї землі. Власне про це розповів під час виступу художник Сергій Пущенко.

DSC05754

- Ця виставка стала черговою подією, яка нас об’єднала. Кожен портрет, який тут представлений, намальований за один сеанс. Лише три з них я доопрацьовував наступного дня. За увесь час наш батальйон показав, а навіть і спростував фразу, що, коли гремлять гармати, то музи мовчать. Ми довели, що у нас і гармати гримлять,  і музи не мовчать, — зазначив пан Сергій.

На сьогоднішнє відкриття виставки завітав  Андрій Шасаскін «Богема», Голова ГО «Державницька ініціатива Яроша». У своєму виступі пан Андрій розповів про те, як на передовій Сергій Пущенко запрошував бійців зробити їхній портрет.

DSC05789

- У той час, коли не було обстрілів, Сергій просив сісти бійців, аби він зміг написати їхній портрет. Тоді ще ніхто не розумів цінності і вагомості цієї роботи. Тепер же — її розуміють і усвідомлюють всі, — говорить Богема.

Також на виставці були присутні й Сергій Ільницький «Сокіл», начальник штабу Української добровольшої армії та Андрій Гергерт «Червень», командир 8-го окремого батальйону. Під час виступів вони наголосили на важливості добровольців в зоні АТО, а також ще раз нагадали, якою ціною здобувається мир на нашій землі.

DSC05756

Про те, як зображені постаті вищевказаних  Героїв у кінострічках, читайте у матеріалі: Їхні подвиги надихають: як Герої війни стали героями екрану

Сьогоднішнє відкриття виставки стало черговим приводом віддячити бійцям та волонтерам та їхню працю. Під час відкриття експозиції їм були вручені подяки, нагороди та цінні подарунки.

DSC05766

DSC05773

Про важливість і неоціненний вклад у збереження миру на українській землі, про мужність і відвагу, а також про необхідність таких виставок для майбутніх поколінь і, зокрема, для усіх людей, наголосили представники міської та обласної влад.

Зазначимо, що виставка буде відкритою у обласному художньому музеї міста до Шевченківських днів, а наступним містом України, яке прийме експозицію, стане Дніпро.

DSC05723

DSC05703

DSC05707

DSC05743

DSC05719

DSC05712

DSC05814

Для довідки: Відомий український художник Сергій Пущенко народився в селі Володимирівка Межівського району на Дніпропетровщині. Автор понад 600 картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Основна тема творчості пов’язана з українським козацтвом. Автор збірки полотен «Козацькому роду — нема переводу». Від весни 2015 року тривалий час перебував у зоні проведення бойових дій під час російської збройної агресії проти України, писав портрети вояків 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора». Творчо працював у батальйоні, згодом став активним волонтером. У 2015—2017 роках створив галерею живописних і графічних портретів українських вояків-добровольців (110 робіт). Частину їх зібрав у книжку-альбом «Портрети добровольців на війні».

First1

Можливо Вас зацікавить