Головам ОТГ Черкащини розповіли, як розвивати свої села

DSC03206
престо 728_90_ранкова кава

У День місцевого самоврядування у Черкасах відбулась зустріч голів об’єднаних територіальних громад Черкащини із очільником області Юрієм Ткаченком та керівниками профільних департаментів обласної державної адміністрації. На заході обговорювались важливі питання по розвитку  ОТГ.

- Наразі в регіоні виконується стратегія розвитку Черкаської області до 2020 року. Зараз іде робота над коригуванням стратегії – як та що необхідно втілити у 2018 році. Ця стратегія передбачає дуже важливу ціль, над якою ми всі працюємо, це розвиток сільських територій. Більшість ОТГ в області – це сільські громади. І ми досягаємо цю мету за рахунок об’єднання – децентралізації, — сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

DSC03215

Для голів об’єднаних територіальних громад в області керівники профільних департаментів запропонували свою допомогу, надали координати, поради як розвивати громади. Також вони розповіли про інновації, які запроваджуватимуться в наступному році у різних галузях – освіті, спорті, медицині, бюджеті, екології, соціальній сфері тощо, та закликали бути активними, креативними і цілеспрямованими.

Зокрема, директор департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік розповів головам громад, що розпочати розвиток ОТГ потрібно зі стратегії розвитку громад. Для цього потрібно залучати якомога більше громадськості, активістів, підприємців. Важливо, щоб в ОТГ був ЦНАП (у трьох громадах Черкащини уже вони є: Білозірській, Мокрокалигірській та Єрківській). Також Роман Карманнік радить провести інвентаризацію майна ОТГ (землі та приміщень) для того, щоб з’ясувати, що громада може запропонувати інвесторам.

Де брати ресурси на проектні ідеї: субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ, ДФРР, субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, теж радив директор департаменту.

- Це тільки ваші кошти. Ви самостійно вирішуєте, на що ви ці кошти витратите. Наша задача – допомогти вам бюрократично. Єдина проблема в тому, що кошти є, проектів немає. Тому ви повинні мати певні пріоритети і визначитися, що будете реалізовувати спочатку, — сказав Роман Карманнік.

Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський запросив голів ОТГ до співпраці та закликав розвиватися та здобувати знання з усіх галузей, зокрема й освіти. Він розповів, що на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти проходять різні тренінги, заняття. До навчань залучені провідні експерти не тільки України, а й інших країн світу.

Він навів приклад Івана Поїздника, який через два дні після обрання його головою Іркліївської громади, приїхав в управління освіти, дізнався про всі програми розвитку та їхні умови, і вирішив прийняти участь у всіх програмах.

- Я розумію, що у вас виникає дуже багато питань стосовно реформування самої галузі. Але ми готові вас інформувати і підтримувати, — сказав Валерій Данилевський. — Я вам рекомендую приймати участь у всіх програмах і ви суттєво покращите галузь освіти у своїх громадах.

Звернувся до голів ОТГ і начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайло Лобас, який нагадав про те, що з початку нового року вступає в силу реформа охорони здоров’я. Зокрема, у наступному році активно розвиватиметься сімейна медицина. Також створюватимуться амбулаторії нового типу. Їхнє місце розташування залежатиме від потреби — з житлом чи без житла для фельдшера і лікаря. Тому голови ОТГ мають вирішити це питання у себе на місцях.

Наразі поступово реалізовується програма інформатизації закладів охорони здоров’я. Тому важливим питанням зараз є проведення Інтернету у сільській місцевості. У недалекому майбутньому відпаде необхідність у паперових носіях як таких і автоматично картка пацієнта буде віддаватися сімейному лікареві в електронному варіанті. В наступному році над цим питанням активно займуться профільні спеціалісти.

На заході голови ОТГ були нагороджені грамотами та подяками за внесок у розвиток місцевого самоврядування.

DSC03198

Директор Черкаського ЦРМС Сергій Слинько повідомив, що Черкаська область ввійшла у п’ятірку лідерів в Україні по кількості новостворених ОТГ. До кінця року в області функціонуватимуть 20 громад.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить