Горить свіча… У Черкасах вшанували пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО)

DSC02496
престо 728_90_ранкова кава

Покладені квіти, схилені голови, запалені свічки, хвилина мовчання та хода пам`яті  — так сьогодні черкасці вшанували пам’ять померлих внаслідок Голодоморів.

DSC02451

Читайте також: Слова, записані колись, оживають: розповіді черкащан про страшний Голодомор

Мільйони життів забрав на той світ жорстокий Геноцид проти українського народу, скосив цілі сім’ї, села, знищив людей, залишивши після себе невимовний біль, розпач і сум. Сьогодні жителі міста разом із представниками місцевої та обласної влад, із представниками навчальних закладів долучилися до загальнодержавних заходів, аби вшанувати померлих та нагадати ще раз усім про страшні події в історії нашої країни.

Уже традиційно біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору у Соборному сквері служителі церкви прочитали молитву, а після цього кожен, хто прийшов до цього місця, поклав квіти, поставив запалені свічки та залишив такі бажанні колись для померлих колоски пшениці.

DSC02464

DSC02469

DSC02473

DSC02484

DSC02490

Цьогоріч опісля покладання квітів колона рушила від Соборного скверу до Соборної площі міста. Саме тут, о 16-ій годині, загальнонаціональною хвилиною мовчання та акцією «Запали свічку» черкасці продовжили вшановувати жертв Голодоморів.

DSC02504

DSC02522Із проханням не забувати і пам’ятати чорні сторінки нашої історії звернувся до присутніх владика Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський. Також про страшні події і про важливість берегти пам’ять про них сказав під час виступу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, а перший заступник  голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, у свою чергу,  відзначив, що знати і шанувати минуле є місією кожного громадянина України.

Опісля офіційної частини та хвилини мовчання жителі міста виклали на Соборній площі хрест, як знак пам’яті та скорботи. Під час акціїї можна було помітити як людей старшого покоління, так і молодь. Це свідчення того, що ці жахливі події не зітруться із нашої пам’яті: їх переписували, замовчували, знищували, але пам’ять не можливо знищити, вона вічно жива.

DSC02537

DSC02535

DSC02553

DSC02566

Довідково:

День пам’яті жертв Голодоморів щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Традиційно в цей день українці відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам Геноциду. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку на своєму вікні.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить