Гра по-новому, навчання по-іншому: на Черкащині стартує Нова українська школа

Гра по-новому, навчання по-іншому: на Черкащині стартує Нова українська школа
в Новини, Освіта і наука

З 1 вересня 2018 року школи України запрацюють за новим Державним стандартом початкової загальної освіти – в умовах Нової української школи. Скоро маленькі першокласники першими перевірять на собі зміни шкільної освіти.

На реалізацію проекту Нової української школи з державного бюджету Черкаській області виділили 43,6 млн грн. З них більше 31 млн грн – на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів. А також майже 12 млн грн на підвищення кваліфікації вчителів. Кошти державного бюджету вже спрямовані по районах та успішно освоюються.

Перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль вважає, що успішний старт реформи залежить і від підготовки вчителів, які працюватимуть з новими першими класами. До цього в Міністерстві освіти підійшли з усією серйозністю.

Згідно з наказом МОНУ «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників підготували 42 тренери для підвищення кваліфікації педагогів відповідно до нової Концепції.

– Так, у березні-липні цього року колективом інституту післядипломної освіти вдалося підготувати 851 вчителя початкових класів, а ще близько 800 учителів іноземної мови, понад 500 вчителів-предметників (фізкультура, мистецтво тощо), майже 600 заступників директорів шкіл щодо роботи за новим Державним стандартом початкової освіти, – розповів Віталій Коваль.

Між тим, на базі районних і міських відділів освіти всі педагоги, які працюватимуть з учнями перших класів, пройшли обов’язковий дистанційний  етап навчання на платформі ЕD-ERA та отримали електронні сертифікати. Вони надають право працювати у Новій українській школі. Це свідчить про якість володіння ними інформаційно-телекомунікаційними технологіями.

Окрім цього, вчителі початкових класів пройшли навчання «Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі Нової української школи» щодо методики роботи з комплектами LEGO.

Між іншим, всі перші класи області, а їх 721, отримали комплекти LEGO Six Bricks –  більше 12 тисяч наборів та LEGO Play Box – понад тисячу наборів.

Однак, не всім містам та районам області вдається освоїти кошти, спрямовані на реалізацію освітньої реформи. Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко закликав проконтролювати своєчасність створення нового освітнього простору.

– Досі на ці потреби взагалі не спрямовані кошти (як співфінансування) з місцевих бюджетів Сміли та Черкас, а також у Лисянському районі та Бузівській ОТГ, – сказав голова Черкаської ОДА. – Я не розумію таку позицію. Коли є можливості, коли є ресурс для розвитку, а ними не користуються. Новації в освіті мають бути у пріоритеті в місцевої влади. Усі діти заслуговують на належні умови навчання, – сказав очільник Черкащини.

Варто додати, що до закладів освіти Черкащини надходять нові підручники для учнів 1-го, 5-го та 10-го класів. Підручники організовано доставляються до шкіл. До початку навчального року повинні бути в кожному закладі освіти.

У 2018-2019 навчальному році в школах Черкащини навчатиметься понад 12,5 тисячі першокласників. Їх на 3 тисячі більше порівняно з минулим роком.

Реклама