Громадськість Черкащини прийняла участь в  Першому Бізнес-Форумі Української діаспори

18519919_1784145811897760_6286116163051482683_n
престо 728_90

18 травня 2017 року в місті Київ у приміщенні Торгово-Промислової Палати України стартував Перший Бізнес-Форум Української діаспори, який проходить під гаслом «УКРАЇНЦІ СВІТУ – ДЛЯ УКРАЇНИ».

Форум розпочався з вітального слова організаторів заходу, а саме Михайла Ратушного — голови Української всесвітньої координаційної ради та Геннадія Чижикова — президента Торгово-Промислової Палати України, які в своїх виступах акцентували увагу на меті та завданнях заходу. Також висловили готовність докласти максимум зусиль на покращення співпраці між українськими бізнесменами та бізнесменами діаспори.

До участі в роботі форуму долучилися представники українського бізнесу та діаспори з 15 країн світу,  які вперше за 25 років одержали змогу встановити прямі контакти та обговорити можливості подальшої співпраці. Форум надав нові перспективи для подальшого втілення заходів з диверсифікації українського експорту та надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій.

У рамках  роботи  профільних секцій та В2В діалогу за такими напрямами, як  агробізнес, експорт-імпорт, інвестиції та інновації представники української діаспори – бізнесмени з Литви, Австралії, Італії, Іспанії, Португалії розповіли про потреби і можливостікооперації з українською бізнес-спільнотою.

На думку Євгенія Глєбова, директора ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», Голови Громадської ради при Черкаській ОДА, саме представники діаспори здатні забезпечити ефективну допомогу в залученні прямих іноземних інвестицій та сучасних технологій, інновацій та підтримку Українипотужними міжнародними компаніями.

На форумі учасниками  заходу піднімались питання щодо економічного потенціалу діаспори, який багато в чому залишається невикористаним з багатьох причин, зокрема, існуванням монополій і нерівних умов ведення бізнесу. У зв’язку з цим всі учасники погодились з тим, що необхідно пом’якшити торговий режим для іноземних інвестицій.

«Вважаю, що головна мета Бізнес-Форум Української діаспори була досягнута. У ході зустрічі учасники форуму змогли поспілкуватися віч — на — віч та поділитися думками та напрацюваннями. Для українського бізнесу дуже важливим є напрацювання зв’язків зукраїнськими бізнесменами закордоння.В свою чергу досвідчені закордонні менеджери мають серйозні наміри долучитися до процесів реформування економіки України, використовуючи позитивні практичні здобутки», — зазначив Євгеній Глєбов.

18581517_1784145815231093_6341560196558530210_n

Зазначимо, що на відміну від минулого досвіду, коли діаспора виступала в основному з благодійними проектами, тепер ставиться акцент на інвестиційних програмах, що призведе до скорочення безробіття, бідності та еміграції з України, необхідно використовувати не тільки фінансові, а й інтелектуальні можливості діаспори.

За підсумками  форуму була досягнута домовленість про створення Робочої групи для співпраці з українцями закордоння, діяльність якої координуватиметься Торгово-промисловою палатою України.

 

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить