Гурт «MNISHEK» розповів, чому проведе свій перший сольний концерт у Черкасах (ІНТЕРВ’Ю)

"У нас сформувався дуже тісний зв’язок з Черкащиною", - "MNISHEK" про цінності гурту та сольний концерт (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: "ВиЧЕрпно"

besplatka_728_90_ukr

Як зрозуміти, що ви займаєтеся справою, яка до душі, як зібрати та закохати у себе аудиторію глядачів та як написати пісні, які полонять душу. Про це солістка гурту «MNISHEK» Анна Міщенко розповіла «ВиЧЕрпно» в ексклюзивному інтерв’ю напередодні сольного концерту в Черкасах.

- Чому ви вирішили назвати гурт саме так? Чи містить ця назва якийсь прихований підтекст?

- Коли я була підлітком, то натрапила на польське прізвище Мнішек. Мені воно одразу дуже сподобалось. Коли я почала співати сольно, то взяла його за псевдонім. Знаєте, коли ми створювали гурт, то довго не могли обрати назву, і вже вкінці вирішили назвати гурт «MNISHEK”. Ніяких історій та особливих зв’язків з цим прізвищем немає.

- Аню, ми знаємо, що Ви краєзнавець та кандидат історичних наук кафедри етнології, а ваш гурт виконує пісні у жанрі фолк-року. Чи закономірний цей процес, чи, можливо, це сталося випадково, що і ваша робота, і ваш гурт містить споріднені тенденції?

- Я, як і мама, хотіла раніше займатися виключно науковою роботою. Скажу так, що раніше я горіла науковою діяльністю. Вже згодом почала розуміти, що мені подобається фолкова музика. В дитинстві я співала народні пісні з родичами, я цікавилася обрядами, різними святами. З часом я дійшла висновку, що любов до такого виду музики йшла з самого дитинства. У мене завжди був внутрішній потяг до музики, а вже зараз я розумію, що знаходжусь на своєму місці.

- Хто став ініціатором того, що Ви серйозно почали займатися вокалом?

- Мені прикро, що у мене немає музичної освіти. У моїй родині мама більше дивилася в науку, надавала перевагу стабільній роботі і не сприймала музичну освіту як серйозну. Вона дозволяла мені відвідувати музичні гуртки, але вона не думала, що це переросте у щось серйозне. А взагалі мене батьки підтримують в усьому. Коли я дуже боялася співати, то батько завжди казав, що треба йти саме туди і переборювати себе. Я постійно працюю над собою.

- Як сталося так, що Ви кардинально змінили сферу своєї діяльності? Коли Ви зрозуміли, що це саме той переломний момент?

- Я завжди розуміла, що треба робити ту справу, до якої є внутрішній потяг. Якщо ти робитимеш те, що не подобається, то не матимеш результату. Важливо враховувати критерій щодо того наскільки тобі подобається справа, якою займаєшся. Дуже багато людей якось не відслідковують цей момент і займаються справою, яка їм не дуже цікава. І знаєте, усе в їхньому житті добре, але вони не мають запалу. Треба постійно думати про цей запал, бо все інше прикладеться з часом.

До цього я працювала сольно певний час, але завжди відчувала, що чогось не вистачає. Мріяла співати з живим інструментом, бо спів під фонограму надає відчуття штучності. У мене виникла ідея зібрати гурт. Після перегляду інтерв’ю зі співачкою Кашою Сальцовою я вирішила дати оголошення на музичний ресурс в Інтернеті. Спочатку я дуже боялася і чомусь думала, що прийдуть страшні дядьки, але так склалося, що мені дуже комфортно працювати з хлопцями. Вони дуже класні, виховані, ми підходимо одне одному.

"У нас сформувався дуже тісний зв’язок з Черкащиною", - "MNISHEK" про цінності гурту та сольний концерт (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: «ВиЧЕрпно»

- Ваші пісні дещо схожі на сповідь душі. Розкажіть, можливо, ці пісні присвячені комусь? Якщо так, то до кого адресовано таке проникливе звернення?

- Мені дуже важливо бути максимально відвертою в піснях, адже дуже необхідно знайти енергію і передати її слухачам. Тому воно так і відчувається, що ніби це пісні-сповідь. Тільки те, що йде від серця та душі, може дійти до адресата. Якщо ти нечесний зі слухачами, то завжди відчувається фальш.

- Гурт – це певна маленька родина. Чи маєте ви спільні традиції та уподобання?

- Для нас гурт — не стільки робота, скільки родина. Ми постійно разом, навіть з рідними проводимо не так багато часу. Може, через те, що ми підходимо один одному не тільки у робочому плані, але й як люди. Після репетицій ми разом любимо піти на  прогулянку, маємо спільні свята, ходимо на шашлики і т.д. Гурт «MNISHEK» – це наше життя.

«У нас сформувався дуже тісний зв’язок з Черкащиною», — «MNISHEK» про цінності гурту та сольний концерт (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: «ВиЧЕрпно»

- Розкажіть, як взагалі потрібно розвиватися молодим виконавцям і наскільки це важко робити? 

- Потрібно постійно працювати, не дозволяти собі занепадати духом, бо зрозуміло, що спочатку взагалі нічого не виходить і бувають періоди тиші, коли ти сидиш і не розумієш, що відбувається. Треба намагатися вдосконалюватися, аналізувати, що відбувається навколо у музичній сфері. Усі ці фактори дозволять гуртам постійно бути на плаву.

- Уже незабаром у Черкасах відбудеться ваш сольний концерт. Якої реакції публіки ви очікуєте після концерту?

- Ми дуже сподіваємося на теплий прийом, що люди нас чекатимуть, хотілося б відчувати якусь віддачу. Ми намагаємося завжди віддати глядачам якомога більше енергії та отримати щось взамін. У нас сформувався дуже тісний зв’язок з Черкащиною. Ми виступали і на етнофестивалі «Трипільськi зорi», і в Холодному Яру, і на фестивалі «Vira Fest». Ми вирішили обрати саме Черкаси для проведення першого сольного концерту.

First1

Можливо Вас зацікавить