Ідемо завтра святити макові букети!

makovija
престо 728_90_ранкова кава

14 серпня за григоріанським календарем східна церква відзначає свято Маковія або свято Винесення чесного дерева Животворчого Хреста Господнього чи як в  народі його ще називають Перший Спас.

Ми з колегою вирішили зрання теж сходити в церкву й освятити макові букетики. Та оскільки ми дівчата міські й збирати самим букет у нас немає часу та немає й де, вирішили його купити у підприємливих і завбачливих жіночок, які перед святом приїздять у місто з цілими оберемками запашних трав. Та щоб не попасти впросак і не освятити щось не те, вирішили поцікавитися, що саме завтра треба святити та з чого має складатися букет на Маковія.

Отже, набутими знаннями ділимося і з вами.

Ну звичайно ж у букеті мають бути присутні великі достиглі голівки маку. Бо свято ж недарма називається Маковія. До речі, наші бабусі вірили, що він має магічну силу. Тому освячений букет слугував і своєрідним оберегом.

Вітається наявність у букеті чорнобривців, жоржин, айстр, гвоздик, барвінку, а також різних трав: васильків, м’яти, чебрецю, любистку, петрових батогів, полину, деревію, будяку-пристрітнику. Якщо не знаєте як виглядає будяк-пристрітник -«погугліть», як це зробила я.

3226497

Google сказав, що наш будячок вигладає саме так

В залежності від регіону набір квітів та трав може різнитися. Але то вже таке, головне, що маки є.

Святять у цей день ще й свіжовикачаний мед та воду.

Цікаво, що цей спас називають “Медовим” тому, що вважалося, що з цього дня бджоли вже не носять мед з квітів.

Також за народними віруваннями вважається, що Перший Спас – це завершення літа. Цього дня починають відлітати ластівки. Існує приказка: «Прийшов Спас – літо пішло від нас».

Проте літня спека поки що навіть не думає відступати. Тому одягаємо завтра хустинки чи панамки на голову і йдемо святити запашний мед та макові букети!

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить