Ігор Коломоєць: про співпрацю із новими колегами та як вдалося втриматися на посаді (інтерв’ю)

kolomoec
besplatka_728_90_ukr

Ігор Коломоєць — єдиний заступник міського голови, який залишився на посаді після обрання нового складу виконкому. В інтерв’ю нашому виданню він розповів, як втримався на посаді, чи спрацюється з новими колегами-заступниками, чого вдалося досягти за час перебування на посаді та з ким із очільників міських департаментів не бачить співпраці.

Читайте також поперденє інтерв’ю Ігоря Коломойця: Проблеми в освіті та медицині, комунальні підприємства міста та командна гра, — новопризначений Ігор Коломоєць про посаду заступника

– Ви єдиний із заступників міського голови, який залишився із старого складу виконкому. Обранню новому виконкому передували досить серйозні політичні перепитії і неспокійна ситуація в міській раді. Тож чи не було бажання не повертатися на цю посаду?

– Якщо чесно, не було такого бажання  — не повертатися. Було бажання працювати і бачити зміни на краще в нашому місті, і в нашій міській раді. Я вважаю, що та робота, яка була пророблена за півтора роки, вона була продуктивною. Можливо, щось не вдалося зробити. Але що зробили, нехай громада оцінить. За моєю пропозицією був запроваджений безкоштовний проїзд для дітей і студентів в тролейбусах. На самому початку перебування на посаді я провів повну інспекцію шкіл і садочків, всіх дитячих і спортивних закладів. Ви вибачте мене, але коли ти приїжджаєш, а тобі кажуть, що в спортивних і музичних школах за 26 років не бачили жодного заступника… то це вже про щось говорить.

– То як же Вам все-таки вдалося втриматися на цій посаді?

– Це таке провокативне питання (сміється – ред.). Знаєте, на останній нараді, яку проводив міський голова з директорами шкіл і садочків, вони виступили на мою підтримку, хоча я нікого не просив. За цей час я дійсно вивчив усі проблеми шкіл і садочків, новій же людині потрібно знову мінімум півроку, щоб з ними ознайомитися. Можливо, це стало якимось вирішальним моментом у прийнятті рішення. Хоча Анатолій Васильович (Бондаренко, міський голова – ред.) не мав заперечень по моїй роботі.

– То, на Вашу думку,  минула чи ні в Черкаській міській раді політична криза?

На мою думку вона минула. Це видно і по останньому голосуванню на сесії, є вже певна консолідована позиція, немає скандалів, все пройшло спокійніше. Що буде далі? Ну це ж політика… все може бути.

– Наразі можна сказати, що у вашій команді прибуло. Ще один заступник міського голови представляє ВО «Свобода». Так само як і новообраний секретар міськради Ярослав Нищик. Чи означає це, що у вас буде спільна позиція?

– «Свобода» завжди голосує одностайно або «за», або «проти», або утримується. Перед кожною сесією і, зокрема, виконавчим комітетом ми збираємося, узгоджуємо кожну позицію, але вона обов’язково буде консолідованою. Якщо ми чогось не розуміємо, то ми питаємо думку громади, що нам скажуть люди. Адже що принципово для нас – ми ніколи не підемо проти думки людей.

– Чи спілкувалися вже з іншими колегами-заступниками? З ними вийде командна робота?

– Якщо заступники, як у минулому виконкомі, лобіюватимуть чиїсь інтереси, то тут я скажу, що у нас одне лобіювання – інтересів черкаської громади. Для нас немає інтересів приватних осіб, нас не цікавлять тимчасові споруди. Порядок має бути для всіх громадян в місті, а не для якоїсь окремої людини.

– Все ж таки, з кимось із заступників уже вдалося поспілкуватися з приводу майбутньої спільної роботи?

– Поспілкувався з Людмилою Бордунос, знаю її позицію по електронним закупівлям «Прозорро», в дечому мені імпонує її думка. Але я також знаю Людмилу Бордунос, коли вона працювала на виборах і відбувалося фальшування. Проте, це нова посада в міській раді, тому давайте подивимося на її кроки по впровадженню тих ідей, про які вона говорить. Що стосується Ігоря Волошина, він очолював департамент освіти та гуманітарної політики, однак позиція директора департаменту це одне, а заступника – інше. Подивимося, яку галузь він куруватиме. Поки був помічником депутата міськради Андрія Кучі,  мав змогу спостерігати за роботою Ігоря Кривошеєва. Його позиція мені завжди подобалася. Бачу, що він переживає за наше місто.

– Особисто як Ви налаштовані на роботу?

– Я вважаю, якщо ми прийшли однією командою, то повинні шукати єдине виважене рішення. Якщо не знайдемо його відразу, шукатимемо все одно компроміс.

– Ваш колега і однопартієць Юрій Ботнар у інтерв’ю нашому виданню відзначав, що вони не підтримували жодну зі сторін конфлікту, проте, можна так сказати, під час вирішальних голосувань більше конструктиву  побачили у позиції міського голови, тому проголосували, зокрема, за бюджет на 2018 рік. Яка Ваша версія тих подій?

– Як все було… На виконком у грудні 2017 року був внесений проект бюджету на 2018 рік. Я подав більше 20 пропозицій до цього бюджету, які безпосередньо стосувалися розвитку нашого міста. Це підняття заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів, бо ну не може вихователь за три тисячі гривень працювати з 25 дітьми в групі. Далі – поліпшення харчування дітей в лікарнях. Були пропозиції по спорту, по грантам в галузі культури – це як Громадський бюджет тільки в культурі. І коли я подав усі ці пропозиції, була така відповідь: «Бюджет збалансований, ваші пропозиції нецікаві». Я, мабуть, один з перших, хто прочитав проект бюджету, кожну пропозицію. І я зрозумів, що не буду голосувати за цей антисоціальний бюджет Черкас. Цю позицію я озвучив на засіданні фракції ВО «Свобода» і мене підтримали. Але коли в міській раді назріла політична криза, ми сказали, що підтримаємо цей бюджет, якщо будуть враховані пропозиції фракції і мої.  Коли їх прийняли, фракція проголосувала. Чому ж не проголосувати за бюджет, який я наразі вважаю найбільш соціальним за ці роки.

–  Із усіх заступників Ви єдиний маєте досвід перебування на такій посаді. Чи не зверталися до Вас колеги за порадами?

– Поки що ми тільки з Людмилою Бордунос говорили на тему, де вона бачить себе, у якій сфері. Більше ні з ким не говорили про це.

– Під час попереднього перебування на посаді заступника міського голови Ви курували освіту і медицину в Черкасах. Які основні здобутки можете назвати?

–  Повторюся, це повна інспекція навчальних закладів, музикальних і спортивних шкіл, що передбачає вивчення їхніх проблем і загалом освітянського процесу, аналіз наповненості груп і класів та багато іншого. До прикладу, у нас були дві школи – 6 і 25, які просто занепадали. Але ось у 2016 році до них вже пішло на 50 дітей більше.

Я особисто контролював ремонти у школах і садочках. Постійно виїжджав на об’єкти, бувало і з підрядниками сварився, змушував переробляти. І знаєте, це давало свої результати – робили більш якісно. Але найбільшим успіхом я вважаю процент виконання бюджету розвитку за 2016-2017 роки. І по освіті, і по медицині – більше 80% виконання. Це великий успіх виконання бюджету за мого кураторства.

На медицину ми довгі роки взагалі не звертали увагу. І лише за минулий рік ми зробили стільки придбання, наприклад, змінили частину ліжок на ліжка-трансформери в Третій міській лікарні.

Що не вдалося зробити? На що потрібно звернути увагу?

– Ви знаєте, що зараз відбуваються великі реформи як в освітянській, так і в медичній галузі. Тому роботи буде дуже багато.

– Ще немає розподілу обовязків, проте, очевидно, Ви захочете і надалі опікуватися світою і медициною?

– Так, але хотілося б сюди додати ще соціальний захист, щоб, скажімо так, замкнути цикл. Ці галузі доповнюють одна одну. Але куди б не відправив міський голова, я візьмуся. Важка галузь ЖКГ, однак якщо довірить, то я знаю, що буду днями на тих дорогах – і спатиму, і житиму там. Але на сьогоднішній день я не бачу перспективи роботи з виконуючим обов’язки директора департаменту ЖКК паном Танюком. Дуже некомунікабельна людина.

– І наостанок, питання, яке наразі дуже хвилює містян – підвищення вартості проїзду. Яка Ваша позиція з цього приводу?

– При тій якості перевезень, що є в нашому місті, ніякого підвищення вартості проїзду бути не може. От навіть свіжий приклад: дзвонять мені директори шкіл і кажуть, що уже 30 хвилин на зупинці чекають 4-ий маршрут. Це неприпустимо. Ми розуміємо, що зараз перевізники ставлять ультиматум міській владі – або ви підвищуєте проїзд, або ми містян змушуємо їздити у битком набитих маршрутках. Пригадайте, коли рік тому підвищували вартість проїзду з 3 гривень до 4, я практично єдиний член виконкому голосував категорично проти підняття тарифу. Я казав, спочатку має бути сервіс – валідатори, електронний квиток і так далі. Перевізники сказали, що все буде вже через два місяці. Але пройшло два місяці і нічого не змінилося, вони не виконали жодної вимоги, яка була у договорі. Особисто я голосуватиму за підвищення проїзду, коли побачу якісний сервіс для містян і нові автобуси на маршрутах, а не старі, в яких відпадають колеса.

Можливо Вас зацікавить