Іспити онлайн: як у цьому році студенти закриватимуть сесію

onlajn ispyt nout
besplatka_728_90_ukr

Цьогоріч, у зв’язку з інфекцією коронавірусу, що охопила весь світ і не оминула, на жаль, Україну, всі студенти та школярі були змушені вийти на дистанційне навчання. І для учнів, і для викладачів це стало певним випробуванням. Хтось впорався з ним більш успішно, хтось менш. Та, попри все, цей етап майже подоланий. Попереду – екзамени. І тут виникають логічні питання: яким чином вони будуть проходити? Як  студентам захищати дипломні, курсові та магістерські роботи? Як перевірити, списує студент чи ні?

Ми поспілкувалися з заступницею директора з навчальної роботи навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Оксаною Іванченко та дізналися відповіді на всі запитання.

Як буде проходити процедура здачі сесії у студентів ЧНУ?

- Цього року літня заліково-екзаменаційна сесія для студентів ЧНУ  буде організована за дистанційною формою з використанням інформаційно-комунікаційних засобів.

Для проведення підсумкового контролю передбачені два види взаємодії між викладачем та студентом – асинхронний, коли учасники обмінюються інформацією із затримкою в часі, застосовуючи при цьому Google Classroom, електронну пошту, форум, сайт, соціальні мережі тощо, та синхронний, під час якого всі учасники одночасно перебувають у веб-середовищі дистанційного навчання, застосовуючи чат, аудіо-, відео-конференції, спільноти в месенджерах.  Іспити будуть організовані у синхронному режимі з обов’язковою відеофіксацією процесу, щоб забезпечити надійну автентифікацію учасників та об’єктивність виставлення оцінки, а заліки – залежно від того, у якій формі проводилася попередня робота: якщо синхронно, то оцінка може бути виставлена за результатами поточного контролю, якщо ж викладач до цього працював зі студентами лише асинхронно, то, звичайно ж, потрібно буде побачитися, використовуючи відеозв’язок?

Як готуєтесь до прийому екзаменів онлайн?

- Сесія в нашому інституті розпочинається 25 травня. Підготовча робота має певні особливості. Наприклад, деяким викладачам важко дається швидке опанування дистанційних методик проведення занять, оформлення електронної документації. Тому просять дати їм паперову відомість або продиктувати оцінки по телефону. У студентів свої труднощі. Часом у селі, куди вони поїхали до батьків на карантин, відсутній Інтернет, проте є великий город, теплиці, менші братики й сестрички, яких треба глядіти.

Яким чином магістри будуть здавати свої роботи і захищатися?

- Для студентів випускного курсу передбачено атестацію здобувачів вищої освіти проводити дистанційно в синхронному режимі з автентифікацією або очно за умови закінчення карантину та з дотриманням відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Чи є якісь лайфхаки, як заборонити/попередити списування у студентів?

- Щодо того, як попередити використання студентами під час іспитів списування, то буде задіяна відеофіксація усього процесу підготовки до відповіді на питання або написання письмової роботи. Під час відеоконференції добре видно, чи студент працює самостійно. Хоча, звичайно, допускаю, що будуть хитрі умільці, бо студент – це ж завжди генератор ідей і джерело непередбачуваних рішень. Колись, наприклад, іду аудиторією під час контрольної роботи і бачу на підлозі олівцем написана схема розбору речення. То новітні технології тут дають нескінченні можливості, той же годинник із виходом в Інтернет.

Як карантин вплинув на життя викладачів/студентів (ваші спостереження)?

- Звичайно, карантин порушив десятиліттями налагоджену систему навчального процесу, тому для закладів освіти це стало випробуванням. Проте, в нашому випадку багато дистанційних методик були задіяні вже давно, наприклад, уже кілька років поспіль під час першої ж зустрічі з групою всі куратори налагоджували можливість для зручного зв’язку за допомогою електронної пошти чи телефону. Однак необхідність лише дистанційної роботи дала гарний поштовх для опанування тих новітніх технологій, до яких то руки не доходили, то часу не вистачало, то вони здавалися надто складними.

Анастасія Калиновська 

First1

Можливо Вас зацікавить