«Ця робота відповідальна, публічна й досить інтенсивна», — Ігор Волошин про посаду заступника міського голови

29468615_10208977593996451_3299423464816902144_o
besplatka_728_90_ukr

Нещодавно у міського голови Черкас змінився склад заступників. Ігор Волошин, який до цього очолював департамент освіти та гуманітарної політики, відтепер куруватиме галузь охорони здоров’я та департамент організаційного забезпечення. Звичайно, каже, хотів і далі вести цей напрямок, однак Анатолій Бондаренко вирішив інакше. Як працюється на новій посаді, що в першу змінюватиметься в медицині міста та за якими критеріями мають обиратися молоді кадри, Ігор Володимирович розповів в інтерв’ю нашому виданню. 

- Ігоре Володимировичу, ми спілкувалися з Вами, коли Ви очолили департамент освіти. Наразі Ви вже заступник міського голови. Як почуваєтеся на цій посаді? Чи хотіли її посісти?

- Відповім на останнє: був готовий, але не прагнув. Як говорив відомий Ганді, будь тією зміною, яку хочеш побачити в світі. Нова посада та членство у виконкомі – це можливість бути причетним до тих перетворень, яких бажаю Черкасам передусім як житель. Це сучасна інфраструктура та туристична привабливість, зокрема, для подієвих і спортивних заходів. «Гармонійна» архітектура, «адекватні» транспорт, дороги та тротуари, пляжі, зони відпочинку тощо.

Про відчуття говорити зарано, бо обов’язки між заступниками розподілені нещодавно. Так само, як і попередня, ця робота відповідальна, публічна й досить інтенсивна. Певно, почуватимуся на ній добре, коли реалізую заплановане.

- Раніше Ви очолювали департамент освіти. Логічно було б, якби на посаді заступника Ви відповідали саме за цю галузь. Чи велися перемовини з цього приводу? Як вийшло так, що Ви «поступилися» Ігорю Коломойцю цим напрямком?

- Напевно, бути куратором департаменту, який я очолював і в якому працював з 2009 року, мені було б легше. Проте рішення залишалося за міським головою. Я не шкодую, що отримав у курування департаменти охорони здоров’я та організаційного забезпечення. Це новий досвід, а напрямки мені особисто знайомі, цікаві, близькі. Крім того, міський голова довірив мені виконувати свої обов’язки в разі його відсутності.

- Тепер Ви куруватимете діяльність департаменту охорони здоров’я. Чи встигли уже розібратися в цій галузі?

- Наразі ще розбираюся, вивчаю. Скажу одне: завдання медиків — лікувати, а наше – створювати належні умови для пацієнтів та лікарів. Насамперед ідеться про придбання сучасної діагностичної техніки. На мою думку, наприклад, мамограф і томограф мають бути у кожному лікувальному закладі. Крім того, має бути забезпечена доступність досліджень на них. Ще один важливий напрямок — ремонтні роботи, бо наразі маємо нове обладнання в облущених стінах, деякі відділення без нормальних вбиралень та кімнат гігієни, дахи, які протікають, тощо. Галузь медицини в умовах реформи – це цілий клубок проблем, які ми зобов’язані розплутувати. Мені імпонує позиція керівника департаменту – робити усе можливе, щоб мінімізувати ризики для здоров’я громади міста. Саме тому медична послуга в Черкасах має бути доступною, оперативною, якісною. А для цього вона має «ходити за пацієнтом», а не пацієнт має ходити туди, де ця послуга відсутня або неналежного рівня попри те, що фінансується з бюджету.  Ця робота надзвичайно важлива. Я це усвідомлюю. І робитиму все, що залежить від мене як управлінця. Планую низку візитів до поліклінік і лікарень, аби ознайомитися із проблемами і потребами цих закладів. Зрозуміло, що відтепер лобіюватиму питання департаменту перед депутатським корпусом.

- Цьогоріч вперше у міському бюджеті не було передбачено коштів на програму фінансування ЗМІ. Як Ви вважаєте, такий крок є доцільним, чи будете як заступник міського голови якось вирішувати це питання?

- Свого часу до департаменту оргзабезпечення у деяких представників громадськості і депутатів виникали певні претензії. Однак це говорить той, хто не володіє в повній мірі інформацією щодо об’єму і численних напрямків роботи цього структурного підрозділу. А це і організація та проведення державних та місцевих свят і пам’ятних дат, і сприяння діяльності органів самоорганізації населення, і забезпечення правопорядку в місті, і співпраця із засобами масової інформації, і матеріальна допомога громадянам міста, і багато інших напрямків. Усе це працює під чітким керівництвом досвідченого керівника і цілої команди фахівців.

Щодо співпраці зі ЗМІ, то найближчим часом будуть внесені зміни до бюджету, де обов’язково буде врахована ця стаття витрат. Ми цю ситуацію вже попередньо обговорили з міським головою та новими заступниками. Цей пункт виносився на розгляд профільним департаментом, тепер це питання скоріше до міських обранців.

Я вважаю, що це неправильно. По-перше, вже розформованое комунальне підприємство «МІА Черкаси», а по-друге, прес-служба має недостатньо фахівців для інформаційного забезпечення всього міста. Тому було б доречно укладати угоди щодо співпраці з засобами масової інформації. Сподіваюся, що це питання найближчим часом вирішиться, однак про яку суму йтиме мова поки що сказати не можу.

- Ви відповідатимете за кінотеатр «Україна». Наскільки доцільним наразі є його утримання? Чи є це підприємство конкурентоспроможним на ринку міста?

- «Україна» для мене не є новим об’єктом, адже він перебуває у структурі департаменту освіти та гуманітарної політики. Тому з проблемами, які там є, ознайомлений досконало. Уже кілька років кінотеатр очолює досвідчений спеціаліст, з її приходом там відбулися реальні зміни. Зокрема, з’явилося нове обладнання. Ще два роки тому була, приміром, проблема з прокатом нових кінострічок, які показували в «Україні» після прокату у приватних кінотеатрах. Звісно, тоді вже мало глядачів йшли до кінотеатру. А зараз, отримавши відповідне обладнання, ми вже одночасно з іншими кінотеатрами можемо транслювати ті чи інші фільми.

Ще одне питання – вартість квитка. В «Україні» дешевше. Звісно, комусь хочеться вищого сервісу, однак, там уже є встановлений бар, де можна придбати попкорн, чай чи каву. Щодо залів, то я вважаю, що малий зал у непоганому стані, а над великим ще будемо працювати.

Найбільша проблема кінотеатру – це туалети. Наприкінці минулого року це питання піднімалося, однак його не встигли вирішити. Цього року, знову ж таки, я проситиму депутатський корпус передбачити на це кошти, адже у приміщенні кінотеатру розташований ще й археологічний музей, який відвідує дедалі більше черкасців.

Великий «плюс» цього кінотеатру – те, що адміністрація вміє працювати з громадськими організаціями і волонтерами. Заходи, які там проходять, є благодійними, суспільно важливими. Крім того, там є можливість перегляду спеціалізованих стрічок – дитячих, професійних тощо.

Там ще є над чим працювати. Це власність міста, і ми повинні її зберегти і розвинути.

- Згідно з розподілом обов’язків, Ви будете очолювати конкурсну комісію для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування Черкаської міськради. Яким, на Вашу думку, має бути сучасний посадовець?

- Є загальноприйняті критерії, виписані на законодавчому рівні. До того ж, кожен директор департаменту, в якого є вакансія, подаючи на конкурсну комісію запит, висуває додаткові вимоги. Крім іншого, кандидат повинен досконало володіти законодавчою базою.

Посадовець має бути професійним, а це не лише досвід, це вміння застосовувати свої знання і навички, проявляти ініціативу, а також пишатися тим, що працює у місцевому самоврядуванні. Та зарплата, яку нині пропонують у міськраді, вища за середній розмір у місті, тому, на мою думку, і рівень роботи чиновників повинен бути відповідним.

- Наразі у міського голови п’ять заступників. Як складаються Ваші стосунки з колегами? Як плануєте налагоджувати командну роботу?

- Ми ще з першого дня домовилися про одну важливу річ, якої, маю надію, будемо дотримуватися. Звісно, не може бути єдиної думки і єдиної позиції з усіх питань і завжди. Є дискусії і є діалог. Але вони повинні відбуватися виключно в кабінеті міського голови чи нарадчій кімнаті, але аж ніяк не перед камерами та громадою. Думаю, місто вже втомилося від політичних ігор та «сесійних заворушень». Мерія, звісно, не тиха гавань, але і не циркова арена. Як застерігав той же Ганді, «нас знищать політика без принципів, багатство без роботи, бізнес без моралі». Мусимо зважати на ці ризики.

- Чим, на Вашу думку, закінчиться нинішня «війна» між владою і перевізниками?

- Війна це голосно сказано. У будь-якій проблемній ситуації немає категорично правих чи винних. Я вважаю, що, можливо, у тих чи інших питаннях десь недопрацював і виконавчий комітет, але ставити перед фактом громаду міста, що «ми не виходимо, тому що ми так захотіли, тому що нам не підняли тариф до 5 гривень» — це неприпустимо. Я теж користуюся транспортом, заправляю авто і знаю, скільки коштує пальне і запчастини, і розумію, що це все вимога часу. Але! Зростати має і якість послуг. Думаю, підвищення вартості проїзду не уникнути. Ось тільки питання: на яких умовах. Графіки руху, справні автобуси, ввічливий персонал – це необхідний мінімум сьогодні.

Крім того, переконаний, міський електротранспорт має нарешті скласти конкуренцію маршруткам. Принаймні, у центрі міста.

- Ви неодноразово зазначали, що серед найбільш амбітних планів у Вас – зробити Черкаси столицею спорту. Тепер, коли вже маєте нові обовязки, чи працюватимете над цим задумом?

- За час, коли я очолював департамент освіти та гуманітарної політики, справді було зроблено чимало. Зокрема, при загальноосвітніх закладах міста вперше були побудовані футбольні поля. Ще при 11 школах зведені спортивні майданчики, де можуть займатися не лише учні, а й жителі мікрорайонів. Крім того, були запроваджені стипендії міського голови талановитим спортсменам. Спочатку їх було 20, а наприкінці року ця цифра зросла до 55. Також стипендії отримали тренери. Додаткові місця для тренувань отримали спортсмени у звільненому приміщенні вечірньою школою по вулиці Вернигори (колишній дитячий садочок), частину вихованців ми «витягли» із підвалів.  А ще торік ми активно намагалися доремонтувати кінотеатр «Мир», де розташується школа гімнастики. Сподіваюся, цей рік таки стане роком відкриття цього об’єкту.

Звісно, як член виконкому, я голосуватиму за проекти галузі спорту. Спортивний туризм – саме той напрямок, який може стати ще однією родзинкою нашого чудового міста.

– Свого часу Черкаси нарекли містом успіху. Який слоган вигадали б Ви?

– На мою, думку нам потрібно ще реалізувати зміст цього слогану. А також можна було б додати «Черкаси – місто щасливих людей». У нас стільки талановитої молоді, багато цікавих проектів подається на гранти у галузі культури, є успішні результати у галузі освіти. Також, сподіваюся, ми реалізуємо всі ідеї в транспортній реформі, реконструкції та будівництві доріг, тротуарів, пляжів, завершимо ремонтні роботи в школах, садочках, лікарнях тощо. І як говорив В’ячеслав Чорновіл, «Україна починається з тебе», тому успішність нашого міста залежить від кожного його жителя.

Можливо Вас зацікавить